خانه فناوری و زندگی دیجیتال چگونه از امواج مضر تلفن همراه در امان بمانیم؟

چگونه از امواج مضر تلفن همراه در امان بمانیم؟

0 خواندن ثانیه
۰
0
1,101
امواج تلفن همراه

تصور اینکه زندگی ما بدون تلفن‌های همراه ادامه پیدا کند بسیار برای ما سخت است. امروزه تلفن‌های همراه نقش مهمی در زندگی همه افراد در سراسر جهان دارند. شما با گوشی همراه خود می‌توانید از سایت مختلف دیدن کنید، شبکه های اجتماعی را دنبال کرده، بازی گرافیکی و بسیاری از برنامه‌های کاربردی را همراه خود داشته باشید. امروزه تلفن‌های همراه یک بخش جدایی‌ناپذیر از زندگی ما را تشکیل داده‌اند. میزان استفاده جهانی از تلفن‌های همراه بالغ بر ۶.۹ میلیارد است که توسط سازمان بهداشت جهانی گزارش شده است. امروزه دیگر خطرات امواج تلفن همراه بر کسی پوشیده نیست پس رعایت نکاتی برای در امان ماندن از این امواج مضر ضروری است.

رابطه امواج تلفن همراه و سلامتی

تلفن همراه در کنار مزیت‌هایی که دارد معایب بسیاری نیز دارد که برای سلامتی مضر است. استفاده بیش از اندازه از تلفن همراه بویژه در زمان خواب به یک عادت جهانی که دارای تاثیرات منفی قابل توجهی است، تبدیل شده است. امواج الکترومغناطیسی تلفن همراه یکی از عوامل عمده بی‌خوابی، اضطراب و سایر اختلالات روانی است. همینطور امواج تلفن همراه تاثیر منفی بر روی باروری و نازایی دارد. با همه این شرایط ما می‌توانیم‌ اقدامات خاصی را برای به حداقل رساندن خسارات ناشی از امواج تلفن همراه انجام دهیم.

از بلندگو گوشی استفاده کنید

تلفن همراه شما امواج مغناطیسی منتشر می‌کند که بخش‌هایی از مغز را که در نزدیکی گوشی قرار دارند، تحریک می‌کند. هر چقد شما گوشی خود را دورتر از سر خود نگه دارید برای شما بهتر است. حتما به هنگام استفاده از تلفن همراه خود برای تماس‌های صوتی، آن را حداقل ۱۵ میلی‌متر دورتر از بدن خود نگه دارید. اگرچه استفاده از بلندگوی تلفن همراه به هنگام حضور در یک مکان عمومی بسیار آزاردهنده است اما یک راه مطمئن برای به حداقل رساندن خطر امواج مضر تلفن همراه برای مغز است.

بجای تماس‌های صوتی متن بفرستید

گاهی اوقات هیچ راهی برای صحبت نکردن با تلفن همراه وجود ندارد. در مواقع اضطراری اشکالی ندارد با تلفن صحبت کنید. ولی بهتر است این را بدانید که یک راه ساده برای سلامت و ایمنی بدنتان این است که در مواقعی که کارتان با یک متن می‌تواند راه بیفتد و کفایت می‌کند دیگر از تماس تلفنی استفاده نکنید. اغلب ما تنبل هستیم و احساس می‌کنیم با تایپ یک پیام وقت خود را تلف می‌کنیم و با یک تماس تلفنی می‌توانیم به کارمان سرعت ببخشیم. ولی برای سلامتی خود در مقابل غریزه‌ی تنبلی مقاومت کرده و بجای تماس تلفنی پیام بفرستید.

از تلفن همراه خود در مناطق دور افتاده استفاده نکنید

در مناطق دور افتاده اصلا با تلفن همراه خود تماسی حاصل نکنید زیرا در این مواقع تلفن همراه شما به هر طریقی می‌خواهد تا تماس برقرار شود و در این مواقع امواج زیادی را  تشعشع می‌کند که این امواج بسیار خطرناک هستند.

از تلفن همراه خود به هنگام حرکت خودرو و آسانسور استفاده نکنید

به هنگام حرکت خودرو برای گوشی شما بسیار سخت است که بتواند تماس برقرار کند. به همین دلیل برای اتصال، امواج بسیاری را تابش می‌کند. این موقعیت شما را بیشتر از حد متوسط آن در معرض امواج مضر قرار می‌دهد پس اصلا در هنگام حرکت خودرو و آسانسور از تلفن همراه خود استفاده نکنید. به همین دلایل گفته شده از تلفن همراه خود در زیرزمین نیز استفاده نکنید.

تلفن همراهتان را دور از بدن خود نگه دارید

تلفن همراه علاوه بر عملکرد مغز بر روی باروری و نازایی نیز تاثیر مستقیمی دارد و باعث کاهش تولید اسپرم در مردان می‌شود.

بیشتر برای مکالمات خود از تلفن ثابت استفاده کنید

تنبلی نکنید و بجای استفاده از گوشی همراه در مواقع که امکان دسترسی به تلفن ثابت دارید از این نوع تلفن استفاده کنید. همیشه به یاد داشته باشید که یک تلفن بی سیم بیش از حد امواج مضر تابش می‌کند و تلفن ثابت یک گزینه بی ضرر است.

حالت هواپیمای گوشی خود رافعال و یا گوشی خود را خاموش کنید

هر زمان که توانستید برای محدود کردن تماس‌هایتان گوشی خود را روی حالت هواپیما قرار دهید و یا در زمان‌هایی که به گوشی خود احتیاجی ندارید آن را خاموش کنید تا بدنتان از امواج مضر در امان بماند.

تا زمانی که تماس برقرار نشده است تلفن همراه را دور از سر خود نگه دارید.

این یک نکته بسیار ساده برای به حداقل رساندن امواج تلفن همراه است. هنگامی که شما تماسی حاصل می‌کنید گوشی خود را در فاصله دورتری از خود نگهدارید و منتظر بمانید تا از طریق صفحه نمایش متوجه برقراری تماس شوید. اینگونه تا حدی از مضررات امواج تلفن همراه در امان می‌مانید.

بارگذاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر برای پایلا
بارگذاری بیشتر برای  فناوری و زندگی دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

همچنین بررسی کنید

کار پر درآمد و راحت با حقوق ثابت

استخدام در پایلا با شغلی پردرآمد(درآمدی راحت تا ۶ ملیون تومان  و بیشتر) و ساعت کاری کم اگر…