خانه سبک زندگی مسافرت و طبیعت راهنمای تصویری از کارهایی که نباید در کشورهای خارجی انجام دهید

راهنمای تصویری از کارهایی که نباید در کشورهای خارجی انجام دهید

0 خواندن ثانیه
۰
0
817

آیا تصمیم دارید برای تعطیلات به یک کشور خارجی سفر کنید؟ چقدر با بایدها و نبایدهای مقصدتان آشنایی دارید؟ مردم هر شهری در دنیا با توجه به فرهنگ خود ممکن است برخی حرکات را توهین به خود بدانند. معنای حرکات دست از یک فرهنگ به فرهنگ دیگر می‌تواند کاملا متفاوت باشد و در هر کجای این سیاره تفسیرهای متفاوتی از آن بشود. ممکن است یک حرکت در یک کشور توهین مبتذلی باشد در حالی که در کشور دیگر اصلا معنا و مفهومی نداشته باشد. پس مطالعه‌ی یک راهنمای سفر برای بالا بردن اطلاعات شما در این زمینه الزامی است.

در ادامه یک راهنمای تصویری از نبایدهای هر کشوری آورده شده است. سعی کنید هیچ وقت این حرکت‌ها را حتی سهوا نیز در کشورهایی که آن را بد و توهین می‌دانند، انجام ندهید وگرنه در صورت انجام آن‌ها خود را برای یک زدوخورد درست و حسابی آماده کنید. اگر حتی در کشورهای مربوطه با این حرکات روبرو شدید، سعی کنید خونسرد باشید و اعتنایی نکنید و از سفر خود لذت ببرید.

“برو گم شو”

راهنمای سفر
راهنمای سفر

اولین حرکتی که انجام ندادن آن را توصیه می‌کنیم، معادل “برو گم شو” خودمان است. شما نباید از این حرکت در کشورهای بلژیک، فرانسه، شمال ایتالیا و تونس استفاده کنید. احتمالا ایده این حرکت از قوچی که شاخ های خود را تکان می دهد و آماده نبرد است و یا خروسی که تاج خود تکان می دهد، گرفته شده است. در این حرکت فرد دست خود را زیر خود قرار می‌دهد و شروع به جلو و عقب بردن آن می‌کند.

“خیلی ابلهی”

راهنمای سفر
راهنمای سفر

معنی این حرکت این است که شما آدم بسیار ابله و احمقی هستید. هیچ وقت این حرکت را در کشور برزیل انجام ندهید.این حرکت به این شکل است که فرد فک بالایی و در واقع داندان‌های خود را به صورت خنده‌داری جلوتر از فک پایینی نگه می‌دارد و سپس مشت خود را روی پیشانی خود می‌گذارد. همینطور برای آب‌وتاب دادن بیشتر فرد صدای خرخر از خود در می‌آورد.

“دیونه‌ای”

راهنمای سفر
راهنمای سفر

این حرکت بیشتر در جنوب ایتالیا رایج است و منظور از آن دیوانه بودن طرف مقابل است.

” اخطار!!! هیچ وقت از این حرکت استفاده نکنید وگرنه عواقبش پای خودتان است.”

راهنمای سفر
راهنمای سفر

این حرکت را برای توهین به همسر شخص بکار می‌برند. در کشورهای برزیل، ایتالیا، کلمبیا، پرتغال و اسپانیا مفهوم بدی دارد و منظور از آن، این است که همسر شما بی وفا و خائن است. این علامت قدمت حداقل ۲۵۰۰ ساله دارد و ایده آن از شاخ گاو نر گرفته شده است. البته این حرکت در سراسر جهان استفاده می شود ولی معنی و مفهوم آن از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.

” ریز می بینمت “

راهنمای سفر
راهنمای سفر

این حرکت نیز در کشور یونان مورد استفاده قرار می‌گیرد و منظور این است که ” برایم هیچ اهمیتی نداری. ”

” دومین اخطار!!!! هیچ وقت از این حرکت استفاده نکنید حتی اگر شما منظوری نداشته باشید.”

راهنمای سفر
راهنمای سفر

این حرکت در توهین به خود طرف و خانواده او مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیشتر در کشورهای هند و پاکستان کاربرد دارد. هیچ وقت از این حرکت در این دو کشور استفاده نکنید. اینکه این حرکت دقیقا از کجا نشات گرفته است، مشخص نیست اما آنچه که مشخص است این است که این حرکت ژست و توهین مبتذلی به شمار می‌آید.

” آب از دستش نمی‌چکه “

راهنمای سفر
راهنمای سفر

این حرکت در کشورهای مکزیک و آمریکای جنوبی کاربرد دارد و در مواقعی که طرف مقابل شما خسیس است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. تقریبا شکل تصویری اصطلاح خودمان که ” آب از دستش نمی‌چکه ” است. در بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین، آرنج نمادی از خساست است. شاید منظور از این حرکت این است که به طرف مقابل بفهماند رفتارش را اصلاح کند. گاهی اوقات برای تاکید اضافی ، آرنج را محکم روی میز می‌کوبانند.

البته همین ژست در اتریش و آلمان به معنی “چقد آدم احمق و خرفتی هستی” نیز استفاده می‌شود و در آن فرد اشاره دارد که مغز تو به جای اینکه در سرت باشد در آرنج‌ات است و برای همین است که احمق و ابله هستی.

” بهت اعتماد ندارم “

راهنمای سفر
راهنمای سفر

اگر شما با این حرکت در جنوب ایتالیا مواجه شدید زیاد تعجب نکنید. شخص مقابل می‌خواهد به شما بفهماند که شما فرد غیر قابل اعتمادی هستید. این حرکت ساده است و فقط باید انگشت اشاره و وسط خود را به سمت بینی‌تان ببرید و بینی خود را بین آنها قرار دهید. به نوعی اشاره دارد که بوی بد و تعفن از شما می‌آید و می‌خواهد از شما دور شود.

” سومین اخطار!!! هیچ وقت دست‌تان را حتی به صورت سهوا نیز به این شکل بالا نیاورید. “

راهنمای سفر
راهنمای سفر

این حرکت در کشورهای یونان و پاکستان و آفریقا مورد استفاده قرار می‌گیرد. معنا و مفهوم بدی دارد. در کل توهین مبتذل و بدی است و شما نباید هرگز از این حرکت استفاده کنید. ما نیز هیچ تضمینی نمی دهیم که در صورت انجام آن بتوانید سالم به خانه بازگردید.

بارگذاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر برای پایلا
بارگذاری بیشتر برای  مسافرت و طبیعت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

همچنین بررسی کنید

کار پر درآمد و راحت با حقوق ثابت

استخدام در پایلا با شغلی پردرآمد(درآمدی راحت تا ۶ ملیون تومان  و بیشتر) و ساعت کاری کم اگر…