خانه سبک زندگی مسافرت و طبیعت سوالاتی که باید پیش از آغاز مسافرت به آن‌ها پاسخ داد

سوالاتی که باید پیش از آغاز مسافرت به آن‌ها پاسخ داد

0 خواندن ثانیه
۱
0
1,055
آغاز مسافرت

آیا آماده آغاز مسافرت هستید؟! این سوال در ظاهر بسیار ساده ولی در عین حال عجیب است. اغلب ما در تعطیلات نوروزی و تابستانی (و بیشتر از روی عادت) چادر مسافرتی و سایر اسباب خود را جمع کرده و قصد سفر به اقصی نقاط کشور و یا دنیا می‌کنیم. اما قضیه به همین سادگی‌ها نیست. مسافران حرفه‌ای قبل از آغاز مسافرت خود و به خصوص اگر این سفر یک مسافرت طولانی مدت بوده و یا یک ماجراجویی محسوب شود، سوالات و چک‌لیست‌هایی را برای خود آماده و مهیا می‌کنند.
در این مطلب قصد داریم تا مهم‌ترین سوالاتی را که یک مسافر و ماجراجوی حرفه‌ای پیش از آغاز مسافرت مطرح می‌کند را در اختیار شما قرار دهیم. پس برای تبدیل شدن و یافتن سرآغاز یک ماجراجویی با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

آیا از اعتماد به نفس کافی برخوردار هستید؟
یکی از مهم‌ترین ملزومات آغاز مسافرت، داشتن اعتماد به نفس است! خواه و ناخواه هر سفر با ریسک‌ها و خطراتی همراه است که برای رویارویی با آن‌ها باید از اعتماد به نفس کاملی برخوردار بود. پس قبل از آغاز سفر خود باید به این سوالات پاسخ دهید: آیا از اعتماد به نفس کافی برای رویارویی با هر پیشامدی برخوردار هستید؟ آیا در صورت مواجهه با کمبود بودجه، آماده انجام هرکار درستی برای درآمدزایی هستید؟ آیا جزو افرادی هستید که در راه رسیدن به اهدافشان هر مانعی را از میان بر‌می‌دارند؟

مسافرت کردن

آیا از پس‌انداز کافی برخوردار هستید؟
بودجه کافی برای آغاز مسافرت یکی دیگر از نکات مهمی است که باید حتما مد نظر قرار گرفته شود. هزینه هر سفر معمولا پیش از آن به طور تقریبی محاسبه می‌شود، اما با وجود این اتفاقات پیشبینی نشده می‌توانند این هزینه را افزایش دهند. پس : آیا از پس‌انداز مطمئنی برای سفر چند روزه خود برخوردارید؟ در صورتی که با اتفاقاتی (نظیر ربوده شدن وسایل، بیماری سخت و هزینه‌بر و…) مواجه شدید،، تا چه اندازه‌ای بودجه شما کمک حالتان خواهد بود؟ چگونه بودجه خود را مدیریت خواهید کرد؟ آیا در شرایط اضطراری توانایی به حداقل رساندن مصرف سرمایه خود را خواهید داشت؟

چگونه از فرصت‌های شغلی در حین سفر بهره خواهید برد؟
بیشتر ماجراجویان و کسانی که قصد مسافرت‌های بسیار طولانی مدت را می‌کنند، برای تامین بخشی از هزینه‌های سفر خود اقدام به بررسی فرصت‌های شغلی در حین مسافرت خود می‌کنند. پس اگر شما نیز قصد آغاز مسافرت بلند مدتی را دارید و یا دوست دارید به مکان‌های جدیدی سفر کرده و با مشاغل مردم آنجا بیشتر آشنا شوید باید به این سوالات پاسخ دهید: بیشتر به چه نوع شغل‌هایی علاقه دارید؟ آیا شغل‌های انتخابی شما بر پایه مهارت‌ها و تجربیات سابق شما هستند و یا دوست دارید دست به انجام کاری خلاقانه بزنید؟ آیا انجام این شغل‌ها به منظور تامین هزینه‌های سفر شماست؟ چه میزان از هزینه‌های سفر خود را به وسیله آن‌ها تامین خواهید کرد؟

سبک سفر شما چیست؟
تعیین سبک سفر معمولا به صورت خودکار و در همان آغاز مسافرت انجام می‌گیرد. اما با وجود این مطرح کردن و پاسخ دادن به سوالاتی در این مورد خالی از لطف نخواهد بود. برای مثال بهتر است پیش از آغاز مسافرت خود به این سوالات پاسخ دهید: قصد شما از انجام سفر چیست؟ در حین مسافرت دوست دارید تا چه‌اندازه‌ای از راحتی کامل برخوردار باشید؟ چه سبک از سفری برای شما سازگاری دارد و بیشتر لذت بخش است؟ این سبک از سفر تقریبا به چه میزان بودجه‌ای نیازمند است؟ (توجه داشته باشید که همیشه داشتن بودجه بسیار زیاد و اقامت در بهترین هتل‌ها وسرو بهترین غذاها به معنای بهترین مسافرت نیست! گاهی با یک انتخاب درست در مورد سبک سفر، می‌توان با بودجه پایین نیز تجربه‌ای فراموش‌نشدنی داشت.)

آغاز مسافرت

تا چه‌اندازه‌ای می‌توانید با جامعه خو بگیرید؟
هنگامی که سفر خود را به منطقه جدیدی آغاز می‌کنید، قطعا با مردمانی با زبان و فرهنگ متفاوتی رو به رو خواهید شد که بخش بزرگی از میزان موفقیت در رسیدن به اهداف سفر شما بستگی به نحوه تعامل با آن‌ها دارد. پس در هنگام آغاز مسافرت خود، برای این سوالات پاسخی بیابید: تا چه‌اندازه‌ای شخصیت شما اجتماعی است؟ آیا می‌توانید با افرادی که فرهنگ متفاوت‌تری نسبت به شما دارند تعامل داشته باشید؟ آیا از فرهنگ مردم سرزمینی که قصد سفر به آن را دارید، اطلاعاتی دارید؟

آیا به اندازه کافی بردبار و صبور هستید؟
از بردباری و صبر را می‌توان به عنوان اصل‌های پایه‌ای یک شخص مسافر و ماجراجو یاد کرد. دور شدن از خانه و محل زندگی قطعا با مشکلات و سختی‌هایی نیز همراه خواهد بود. اما با وجود این باز هم ارزش این را دارد که برای چند روز هم که شده سختی سفر را تحمل کنیم تا تجربه‌ای به یادماندنی برای خود رقم زنیم. اگر پیش از آغاز سفر قصد سنجش میزان بردباری خود را دارید، به این سوالات پاسخ دهید: آیا توانایی تحمل مشقت‌ها و سختی‌های شناخته و ناشناخته سفر را دارید و یا ترجیح می‌دهید تا زیاد از محل زندگی خود دور نشوید؟ تا چه میزان با سختی‌هایی که ممکن است برای شما پیش بیایند (تغییرات آب و هوا، حس غریبی، بیماری و…) شناخت دارید؟ آیا به سادگی از ادامه سفر منصرف می‌شوید و یا به هر ترتیبی دوست دارید سفر خود را به اتمام برسانید؟

اکنون بهتر می‌توانید به این سوال پاسخ دهید: آیا برای آغاز مسافرت آماده‌اید؟ شما قبل از سفر به چه معیارها و ساوالاتی پاسخ می‌دهید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

بارگذاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر برای پایلا
بارگذاری بیشتر برای  مسافرت و طبیعت

یک نظر

  1. شرقی

    آبان ۶, ۱۳۹۶ در ۱۱:۴۸ ق٫ظ

    اطلاعات خیلی خوب بود ممنون

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

همچنین بررسی کنید

کار پر درآمد و راحت با حقوق ثابت

استخدام در پایلا با شغلی پردرآمد(درآمدی راحت تا ۶ ملیون تومان  و بیشتر) و ساعت کاری کم اگر…