خانه سبک زندگی زندگی موفق آغاز گفتگو در یک جمع با ۷ روش ساده

آغاز گفتگو در یک جمع با ۷ روش ساده

5 خواندن ثانیه
۰
0
1,422
۵ (۹۹.۲۳%) ۲۶ votes

اگر شما نیز مانند من یک شخص نه‌چندان اجتماعی و بیشتر درونگرا و گوشه‌گیر باشید، احتمالا با چنین لحظاتی مواجه شده‌اید: ” از طرف دوست یا آشنایی به یک مهمانی دعوت شده‌اید که غیر از وی کسی را نمی‌شناسید. هنگام ورود به داخل جمع، متوجه می‌شوید که وی در حال گفت و گو و یا پذیرایی از سایر مهمانان است. اکنون شما با جمعی که برای اولین بار در زندگیتان مشاهده می‌کنید، تنها مانده‌اید. سکوتی آزاردهنده در بین شما برقرار است! همه شما دوست دارید تا سر صحبت را باز کرده و آغاز گفتگو کنید تا هرچه سریع‌تر از این سکوت رهایی یابید. اما چگونه…؟”
برای اغلب افراد درونگرا، آغاز گفت‌و‌گو سخت‌ترین کار دنیاست. شاید با وجود این که این افراد بسیار خواهان صحبت کردن با افراد جدید و یا حتی اشخاص آشنایی در یک مجلس هستند، اما نمی‌دانند که چگونه باید سر صحبت را باز کنند. اگر شما نیز با این مشکل مواجه هستید، خبرهای خوبی برایتان داریم! در این مطلب قصد داریم تا ۷ روش برای آغاز گفتگو را به شما معرفی کنیم. برای رهایی همیشگی از دست سکوت‌های آزاردهنده با ما همراه باشید!

روش‌هایی برای آغاز گفتگو

۱-لبخند بزنید!
درست است! بیشتر ارتباطات شما با سایر افراد از راه ضمیر ناخودآگاه و زبان بدن به آن‌ها منتقل می‌شود. ممکن قیافه شما بدون آنکه خودتان اطلاعی از آن داشته باشید، به نظر بسیار جدی، عبوس و یا حتی ناراحت به نظر برسد. به گونه‌ای که دیگران خیال کنند که حتی علاقه‌ای به آغاز گفتگو با آن‌ها ندارید. از لحاظ علمی ثابت شده که لبخند زدن باعث افزایش صمیمیت شما در یک جمع با سایرین می‌شود و موقعیت آغاز یک بحث شیرین و دلچسب را برایتان فراهم‌تر می‌سازد.

لبخند برای آغاز گفتگو

۲- زمینه‌های مشترک خویش با سایرین را بیابید.
داشتن زمینه مشترک به این معنی نیست که هردوی شما در یک رشته خاص ورزشی استاد باشید. زمینه مشترک می‌تواند محل سکونت، غذا و نوشیدنی مورد علاقه، تیم ورزشی محبوب، سبک موسیقی، سریال و برنامه تلویزیونی و هزاران چیز کوچک و بزرگ دیگر باشد. حتی اگر در باره اشتراک در مورد خاصی شک دارید، می‌توانید با ملایمت و خوشرویی بحثی را در مورد آن آغاز کنید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید. همه ما حداقل چندین وجه مشترک با یک شخص دیگر داریم! کافی است تا به دقت به دنبال آن‌ها بگردید تا زمینه را برای آغاز گفتگو فراهم کنید.

 ۳- سوالات باز با جواب طولانی بپرسید
سوالات همیشه می‌توانند باعث ایجاد یک ارتباط و آغاز گفتگو با شخص دیگر شوند. به خصوص در صورتی که جواب آن‌ها چزی غیر از بله یا خیر باشد. سوالاتی مانند “شما چگونه با این دوست مشترکمان آشنا شدید؟” و یا “در این تابستان به چه کاری مشغولید؟” و یا سوالات دیگری از این قبیل. هنگامی که پاسخ به یک سوال طولانی شود، احتمال فراوانی وجود دارد که موضوعی در بین آن پدیدار شود که سرآغازی برای گفتگو‌های دیگر در ادامه باشد.

۴- خوب گوش کنید
گوش دادن یک عمل به ظاهر ساده ولی در عمل یک ابزار قدرتمند ارتباطی است. هنگامی که دیگران مشغول به صحبت هستند، به جای چک کردن گوشی هوشمند خود و یا نگاه کردن پی در پی به ساعت مچی‌تان، سعی کنید تا به صحبت‌های آنان گوش فرا دهید. در این صورت به احتمال زیاد از میان سخنان آن‌ها مبحثی برای آغاز گفتگو خواهید یافت. حتی در صورتی که موضوعی برای آغاز گفتگو نیز نیابید، احتمال این وجود دارد که چیزهای جدیدی یاد بگیرید!

گوش دادن در جمع

۵- بدن خود را تحت کنترل بگیرید
تحقیقات نشان می‌دهند که ۹۳% از اطلاعات ما از راه زبان بدن به دیگران منتقل می‌شود. اگر شما همانند افراد گوشه‌گیر در مبل راحتی فرو رفته و سر و شانه‌های خود را پایین نگه‌دارید، دیگران گمان خواهند برد که شما نمی‌خواهید در گفتگو شرکت کنید. سر خود را بالا بگیرید و راست بنشینید و مشتاقانه به چهره دیگران بنگرید! در این صورت احتمال این وجود دارد که حتی بدون این که اقدامی بکنید، سایرین نظرتان را جویا شده و شما را وارد بحث کنند.

کنترل زبان بدن

۶- سخت‌گیر نباشید
برخی از مباحث ممکن است باعث ایجاد تفرقه و ناخوشایندی در یک جمع شوند. مباحث مذهبی، سیاسی و یا هر بحثی که احتمال وجود تعصب در آن وجود دارد، جزو همین موارد خطرناک هستند. در صورتی که بحث میان جمع (حتی در صورتی که موفق به آغاز گفتگو شده باشید) جزو همین موارد باشند، احتمال خراب شدن روز شما و سایرین وجود دارد! پس در چنین مواقعی به نفع شما و سارین است که از سخت‌گیری چشم‌پوشی کنید. حتی اگر تحمل ادامه چنین بحثی را ندارید، به سادگی در اولین فرصت ودرنگ موضوع را عوض کنید.

۷- یک پایان خوش!
پایان دادن به بحث نیز  به اندازه آغاز گفتگو مهم است. به خصوص در مواقعی که حس می‌کنید حوصله شما یا دیگران به تدریج سر می‌رود و بحث حالت خسته‌کننده‌ای به خود می‌گیرد. در این صورت اصلا نباید از به دام افتادن در یک بحث بی‌سرانجام و خسته‌کننده برای همه وحشت کنید! تنها کافی است با یک دلیل منطقی محل را ترک کنید! برای مثال به بهانه زنگ زدن به کسی، رفتن به سرویس بهداشتی، نوشیدن و یا خوردن چیزی، دیدن آشنایی و…! هر یک از این‌ها باعث خواهد شد که شما خداحافظی با عزت و باوقاری داشته باشید!
اکنون شما آماده برای آغاز یک گفتگو هستید! پس ترس از سکوت را برای همیشه کنار بگذارید و به سادگی هرچه تمام‌تر در یک جمع شخصی اجتماعی‌تر به نظر برسید و راه خود را به سمت یک زندگی موفق هموار سازید.

بارگذاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر برای پایلا
بارگذاری بیشتر برای  زندگی موفق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

همچنین بررسی کنید

بازی های ۲۰۱۹ که منتظر آن ها هستیم

Rate this post بازی های محبوب و حتتی بازی های جدیدی در امسال رونمایی میشوند که حتما از آن …