خانه سبک زندگی زندگی موفق ۱۰ نکته مهم برای موفقیت درسی دانش آموزان

۱۰ نکته مهم برای موفقیت درسی دانش آموزان

2 خواندن ثانیه
دیدگاه‌ها برای ۱۰ نکته مهم برای موفقیت درسی دانش آموزان بسته هستند
0
1,483
عوامل موفقیت در تحصیل
Rate this post

مدرسه نقش مهمی را در ساختن آینده فرزندان بازی می‌کند. می‌توان گفت آینده فرزندان تا حدود زیادی به نحوه عملکرد درست آن‌ها در مدرسه بازمی‌گردد.  یکی از عوامل موفقیت در تحصیل می‌تواند توجه صحیح والدین به فرزندان باشد. به همین دلیل مدرسه و پیشرفت تحصیلی فرزندان را جدی بگیرید و تمام شرایط را برای عملکرد خوب آن‌ها در مدرسه فراهم نمایید.

بگذارید فرزندتان خود مسئولیت تکالیف درسی‌اش را بر عهده بگیرد.

اینکه به فرزند خود رسیدگی کنید و پیگیر او باشید، خوب است اما مسئولیت‌های درسی فرزند را به خود او بسپارید. کمک بیش از حد در تکالیف مدرسه باعث می‌شود که او همیشه به شما وابسته باشد و نتواند به تنهایی طعم موفقیت را بچشد.

عوامل موفقیت در تحصیل
عوامل موفقیت در تحصیل

فرزندتان را عاشق کتاب خواندن بکنید.

فرزند خود را از کودکی با کتاب انس دهید. از زمان کودکی شروع کنید و برای فرزندتان کتاب بخوانید. سعی کنید اینقدر از کتاب خواندن لذت ببرید تا او نیز به این کار راغب شود. مطمئن باشید که این کار در آینده تحصیلی او تاثیر خواهد گذاشت و او را کتابخوان حرفه‌ای بار خواهد آورد.

عوامل موفقیت در تحصیل
عوامل موفقیت در تحصیل

به فرزندتان کمک کنید که ریاضی را اصولی به خاطر بسپارد.

برای کودکان بازی کردن بهترین روش برای آموزش به شمار می‌آید. شما می‌توانید بوسیله بازی‌های سرگرم‌کننده مهارت‌های ریاضی را با کودکان خود تمرین کنید. امروزه بازی‌های کامپیوتری زیادی در بازار موجود هستند که برای کسب امتیاز بالاتر دانش آموز را مجبور به انجام عملیات‌های ریاضی می‌کند. همین طور سایت اینترنتی زیادی وجود دارند که در درک اصولی و پایه ریاضی به کودک کمک می‌کنند.

عوامل موفقیت در تحصیل
عوامل موفقیت در تحصیل

تکالیف مدرسه فرزندتان را جدی بگیرید

اگر فرزند شما در خانه پیگیر تکالیف مدرسه خود نمی‌باشد پس به احتمال بالا در مدرسه نیز به همین شکل عمل می‌کند و زیاد پایبند درس و مدرسه نیست. تکالیف مدرسه باعث می‌شود کودک درس‌های خوانده شده را مرور نماید و همینطور این عمل به حافظه بلند مدت او بسیار کمک می‌کند. شما نیز با تکالیف درسی کودک دقیقا متوجه می‌شوید در مدرسه چه چیزی تدریس می‌شود و سطح درسی آن چگونه است. پس تکالیف مدرسه فرزند خود را به طور منظم بررسی کنید و از عملکرد خوب او در درس‌هایش مطمئن شوید.

عوامل موفقیت در تحصیل
عوامل موفقیت در تحصیل

همیشه امتحان‌های کلاسی را با فرزند خود دوره کنید.

امتحان‌های مدرسه برای اندازه گیری پیشرفت درسی دانش آموز است. امتحان میزان تسلط کودک بر دروس مدرسه را مشخص می‌کند و اینگونه اگر دانش آموز در جایی نیاز به تمرین و تکرار داشته باشد، از آن باخبر می‌شود. پس همیشه امتحان و آزمون‌های مدرسه را با فرزند مرور کنید تا نقاط قوت و ضعف او را مشخص شود. این کار به بهبود درسی او کمک زیادی خواهد کرد.

عوامل موفقیت در تحصیل
عوامل موفقیت در تحصیل

نمرات دانش آموز را به عنوان معیاری برای عملکرد فرزندتان در نظر نگیرید.

حتی دانش آموزان خوب هم گاهی اوقات نمرات بدی می‌گیرند. هیچ وقت فرزند را به خاطر نمرات‌اش توبیخ نکنید. پیشرفت درسی دانش آموز را به عنوان عملکرد او مدنظر داشته باشید و ببینید نسبت به سری قبل چقدر پیشرفت داشته است. این کار باعث می‌شود که کودک نسبت به نقاط قوت و ضعف خود احساس بهتری داشته باشد و انگیزه او برای یادگیری بیشتر شود.

عوامل موفقیت در تحصیل
عوامل موفقیت در تحصیل

همیشه از معلم فرزند خود طرفداری کنید.

رفتاری که فرزند شما در خانه دارد می‌تواند با رفتار او در مدرسه متفاوت باشد. اگر فرزند شما در خانه مودب و درسخوان است باعث نمی‌شود که مطمئن باشید در مدرسه نیز به همین شکل رفتار می‌کند. اینکه فکر کنید معلم با فرزند شما رفتاری متفاوت‌تر از دانش آموزان دیگر دارد اصلا درست نیست. هیچ وقت از معلم فرزندتان بد نگویید و او را مقصر درس و رفتار فرزند خود ندانید. اگر با معلم فرزندتان مشکلی دارید به صورت خصوصی با ایشان صحبت کنید. توجیه و تبرئه رفتار و عملکرد فرزند در نهایت به ضرر خود فرزند است. بگذارید فرزندتان از معلم خود حرف شنوی داشته باشد. این کار باعث می‌شود که او عملکرد بهتری در مدرسه داشته باشد.

عوامل موفقیت در تحصیل
عوامل موفقیت در تحصیل

همیشه فرزند خود را به داشتن دوست تشویق کنید.

مدرسه فقط یک محل یادگیری درس نیست. مدرسه می‌تواند روابط اجتماعی فرزند شما را بهبود ببخشید و درس‌های ارزشمندی به او در مورد چگونگی رفتار او در یک محیط اجتماعی بدهد. کودک خود را تشویق کنید تا زمان‌هایی را به دوستی با هم سن و سال‌های خود اختصاص بدهد. دوستان خوب می‌توانند باعث بهبود عملکرد درسی فرزندتان شوند.

عوامل موفقیت در تحصیل
عوامل موفقیت در تحصیل

به سلامت جسمانی فرزند خود را رسیدگی کنید.

به زمان خواب و استراحت کودک توجه کنید. مطمئن شوید که فرزند شما به خوبی استراحت می‌کند و همیشه در مدرسه هوشیار و سرحال است. به تغذیه او رسیدگی کنید و وعده‌های غذایی سالمی را برای او تهیه کنید. به یاد داشته باشید عملکرد خوب در مدرسه به استراحت خوب و تغذیه مناسب در خانه بستگی دارد.

یکی از عوامل موفقیت در تحصیل ایجاد یک تصویر از آینده کودک در ذهن او است.

در مورد توانایی‌ها و خواسته‌های فرزند با او صحبت کنید و یک دورنمایی از آرزوهای او در ذهنش ایجاد کنید. فرزند را تشویق کنید تا در مسیر خواسته‌هایش گام بردارد.

عوامل موفقیت در تحصیل
عوامل موفقیت در تحصیل
بارگذاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر برای پایلا
بارگذاری بیشتر برای  زندگی موفق
نظرات بسته شده.

همچنین بررسی کنید

بازی های ۲۰۱۹ که منتظر آن ها هستیم

Rate this post بازی های محبوب و حتتی بازی های جدیدی در امسال رونمایی میشوند که حتما از آن …