خانه سبک زندگی زندگی موفق سوالات قبل از ازدواج: با طرح این سوالات قبل از ازدواج شناختی خوبی از طرف مقابلتان پیدا کنید

سوالات قبل از ازدواج: با طرح این سوالات قبل از ازدواج شناختی خوبی از طرف مقابلتان پیدا کنید

1 خواندن ثانیه
۰
0
817
سوالات قبل از ازدواج
۴.۷ (۹۳.۳۳%) ۶ votes

هر فردی با ازدواج وارد مرحله‌ی جدیدی از زندگی خود می‌شود. شور و علاقه قبل از ازدواج باعث می‌شود طرفین بسیاری از مسائل را نادیده گرفته و آن‌ها را مهم تلقی نکنند. مسائلی که ممکن است بعد ازدواج به مشکلات بزرگی تبدیل شده و به طلاق ختم شوند. امروزه عدم شناخت صحیح قبل از ازدواج طرفین از یکدیگر باعث شده است تا آمار طلاق در کشور سیر صعودی به خود بگیرد. در زیر ۷ سوال از سوالات قبل از ازدواج مطرح شده است که بهتر است شما نیز به آن‌ها فکر کنید و قبل از ازدواج با مطرح کردن آن‌ها از شخصیت طرف مقابل خود شناخت پیدا کرده و تصمیم درستی را اتخاذ نمایید.

اگر بعد از ازدواج یکی از اعضای خانواده به پول نیاز داشت و از شما درخواست کمک مالی کند

چه تصمیمی می‌گیرید؟

این سوال یکی از مهم ترین سوالات قبل از ازدواج است زیرا خانواده و پول هر دو از مسائل مهم در زندگی زناشویی به شمار می‌روند که همیشه به آن‌ها نیازمند هستید. حتما قبل از ازدواج این سوال را مطرح کنید” فرض کنید ما ازدواج کردیم و یکی ازاعضای خانواده مقداری پول برای تعمیر ماشین خود نیاز داشت و از ما درخواست پول دارد. چیکار باید بکنیم؟”

این وضعیت نشان‌دهنده‌ی نگرش و طرز برخورد طرفین در قبال پول است. آیا می توانید مدت زمان نامحدودی از آن چشم‌پوشی کنید؟آیا پول برایتان هیچ اهمیتی ندارد؟ با طرح این سوال و پاسخ دادن به آن هر دو شخص شناخت خوبی از هم نسبت به پول پیدا کرده و به تفاهم می‌رسند.

چگونه فرزندان خود را تنبیه می کنید؟

شخصیت هر فرد با توجه شرایطی که در آن بزرگ می‌شود و رشد می‌کند شکل می‌گیرد. فردی در خانواده ای بزرگ می‌شود که والدین به هنگام عصبانیت جیغ می‌کشند و یا به هنگام مخالفت سکوت سردی دارند. در واقع روش‌های تربیت فرزند تاثیر مستقیمی بر روی اخلاق و منش فرزندان دارد و به نوعی می‌توان گفت فرزندان نمونه‌ی دیگری از والدین خود می‌شوند.

در مورد طرز فکر شخص مقابل نسبت به فرزندپروری می‌توانید تصور کنید که شما دارای فرزندی هستید. حال در مقابل رفتار خوب فرزند چه پاداش و برای رفتار بد فرزند چه مجازاتی را در نظر خواهید گرفت؟

اولویت اولتان شغل تان است؟

شغل یکی از اولویت های اول برای هر فرد بخصوص مردان است. اما آیا اولویت آن بالاتر از زندگی مشترک قرار دارد؟ بهتر است قبل از ازدواج در مورد آن صحبت کنید و به تفاهم برسید.

چقدر روابط جنسی برای طرف مقابل مهم است؟

بسیاری از مشاوره‌های قبل از ازدواج به راحتی از روابط جنسی چشم پوشی می‌کنند و یا در سطح مسواک زدن به آن می‌پردازند. روابط جنسی در ابتدای ازدواج بسیار پر شور و هیجانی است اما در دراز مدت چقدر می‌تواند مهم باشد؟ زوج هایی وجود دارند که روابط جنسی را باارزش و مهم تلقی نمی‌کنند و از نظر آنان روابط عاطفی و عقلی در رده‌های بالاتری قرار دارد. این در حالی است که افرادی دیگر معتقدند برای داشتن یک زندگی موفق روابط جنسی بسیارفعال، حیاتی و مهم است. اصولا زوج‌هایی با تمایلات جنسی متفاوت ممکن است در زندگی مشترک خود به مشکل برخورد کنند.

انتظار دارید طرف مقابلتان بعد از ازدواج چگونه ظاهر فیزیکی خود را حفظ کند؟

با گذشت زمان و بالا رفتن سن شکل ظاهری شخص تغییر می‌کند. شخص ممکن است اندام متناسب خود را از دست بدهد، وزنش افزایش یابد، چین و چروک‌هایی در صورتش نمایان شود و حتی موهایش کم پشت شود. چیزی که زوجین قبل از ازدواج به آن فکر نمی‌کنند ظاهر فیزیکی و تغییر آن است. شما باید بدانید که طرف مقابلتان چه دیدی نسبت به آن دارد و چقدر می‌تواند در تصمیم آن‌ها برای ادامه زندگی مهم باشد. خوش اندامی در میل جنسی نقش موثری دارد و اگر طرفین نتوانند به نیازهای جنسی طرف مقابل پاسخ مثبتی دهند ادامه زندگی برای طرفین مشکل می‌شود.

چه خط قرمزهایی وجود دارد که طرفین را مجبور به طلاق می‌کند؟

بیشتر افرادی که ازدواج می‌کنند هرگز در ابتدا به طلاق فکر نمی‌کنند. ولی صحبت نکردن در مورد آن نمی‌تواند مانع اتفاق افتادن آن شود. نوشتن تعهدنامه و مراسم ازدواج فقط  یک مرحله از ازدواج است ولی اصلا تضمینی برای خوشبختی و ازدواج صحیح نیست. در مورد خط قرمزهای خود و دلایلی که می‌تواند باعث طلاق شود صحبت کنید. این صحبت به شناخت طرفین منجر می‌شود و شناخت اصولی تضمین یک زندگی موفق است.

دیدتان نسبت به تفاوت‌های خود با طرف مقابلتان چیست؟

این سوال نیز یکی از سوالات قبل از ازدواج است که بهتر است صداقانه با آن برخورد کنید. همه‌ی زنان و مردان با هم متفاوت هستند و گاهی همین تفاوت‎ها باعث جذب آنان به یکدیگر می‌شود. با شناخت و آگاهی اصولی می‌توانید این تفاوت‌ها را پذیرفته و به آن‌ها احترام بگذارید. حتما قبل از ازدواج در مورد تفاوت‌های عقیدتی و فکری یکدیگر صحبت کنید و به توافق برسید.

همینطور می‌توانید مطلب مهمترین راهکارهای برنامه‌ریزی برای رسیدن به آینده مالی را نیز برای برنامه‌ریزی بعد ازدواج مطالعه کنید.

 

بارگذاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر برای پایلا
بارگذاری بیشتر برای  زندگی موفق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

همچنین بررسی کنید

آموزش چیز کیک توت فرنگی به همراه کیلیپ آموزشی

Rate this post چیز کیک توت فرنگی و شکلات چیز کیکی مخصوص بچه ها و اونایی که کودکان درونشان …