خانه سبک زندگی زندگی موفق راز زندگی موفق : این راز در خود شما نهفته است، آن را کشف کنید!

راز زندگی موفق : این راز در خود شما نهفته است، آن را کشف کنید!

0 خواندن ثانیه
۰
0
2,655
راز زندگی موفق

آیا تا به حال به راز زندگی موفق فکر کرده‌اید؟ اصلا موفقیت برای شما چه معنا و مفهومی دارد؟ شما چه چیزی را به عنوان موفقیت تعریف می‌کنید؟ موفقیت در کار؟ موفقیت در زندگی خانوادگی؟ سلامتی؟ یک فرد مفید در جامعه بودن؟ کدام یک؟ برای هر فردی موفقیت می‌تواند تعریف متفاوتی داشته باشد. همه این تعریف‌ها می‌توانند قابل قبول باشند اما من فکر می‌کنم زندگی موفق فراتر از داشتن حساب بانکی پر و یا رسیدن به بالاترین درجه کاری است.

راز زندگی موفق

اگر بخواهیم یک تصویر از زندگی موفق را تجسم کنیم، شاید همین ۴ بند بتواند آن را به خوبی توصیف کند:

یک زندگی پر از فرصت‌هایی که شما را از تلاش کردن و جنگیدن نمی‌ترساند.

یک زندگی پر از خوشی و انجام کارهای لذت بخش!

یک زندگی که بتوانید زمان زیادی از وقت خود را با افرادی که از بودن کنار آنها لذت می‌برید، صرف کنید.

یک زندگی بدون هیچ پشیمانی!

چنین زندگی فوق العاده زیبا است. باور کنید هیچ رازی برای رسیدن به زندگی موفق وجود ندارد. شاید فقط یک سری نکاتی وجود داشته باشند که شما برای رسیدن به زندگی موفق باید از آن‌ها چشم پوشی کنید. فقط همین!

سرعت خود را کم کنید!

گاهی اوقات آنقدر در عجله و شتاب هستیم که به راحتی از کنار موفقیت می‌گذریم. گاهی آنقدر در رسیدن به چیزی یا هدفی عجله می‌کنیم که اصلا فکر نمی‌کنیم آیا به آن نیازی داریم؟ آیا واقعا این چیزی است که ما می‌خواهیم؟

لطفا از سرعت خود بکاهید! آرام باشید، نفس عمیقی بکشید و فکر کنید: به راستی موفقیت برای شما چگونه تعریف شده است؟

به هنجارهایی که جامعه برای شما دیکته کرده است و انتظاراتی که دیگران از شما دارند، فکر نکنید. قواعد و قانون‌هایی خودتان را داشته باشید و برای رسیدن به آن‌ها بجنگید.

موفقیت چیزی است که شما می خواهید و خوشبختی چیزی است که شما بدست می آورید. دیل کارنگی

آن چیزی که در زندگی به آن نیاز ندارید را حذف کنید.

اگر توانستید مرحله اول را به خوبی حل و فصل کنید، زمان آن است که سبک زندگی خود را سامان ببخشید. موفقیت این نیست که شما یک سوپرمن یا سوپرزن باشید. لازم نیست که برای نشان دادن موقعیت خود ماشین‌های آنچنانی سوار شوید. شما مجبور نیستید آن شخصی باشید که نمی‌خواهید. اهداف بی معنی را از زندگی خود از بین ببرید. هر کس و یا هر چیزی که باعث می‌شود تا احساس پوچی کرده و کارهای بی معنی و پوچ انجام دهید را از زندگی خود حذف کنید.

راز زندگی موفق
راز زندگی موفق

از شکست نترسید!

شکست پیروزی است، اگر به درستی بتوانیم از آن یاد بگیریم.مالکوم فوریس

بپذیرید که فرار از شکست غیرممکن است. بدون شک و تردی این امکان وجود دارد که مثل همه افراد موفق دیگر شما نیز با یک اشتباه تلاشتان با شکست مواجه شود. با این حال اینکه اجازه دهید شکست شما را از مسیر موفقیت بازدارد، اشتباه بزرگ‌ دیگری است.

شکست فقط به منزله یک تابلو توقف در جاده موفقیت شما است. این به معنی نیست که شما باید به سفر خود پایان دهید. شما فقط لازم است، کمی توقف کنید، صبر کنید و سپس دوباره حرکت کنید.

پشتکار داشته باشید.

توماس ادیسون هزارن بار برای ساخت لامپ الکتریکی تلاش کرد. او در مورد شکست‌هایش این چنین معتقد بود:

” من شکست نخورده ام، من  فقط ده هزار روش را کشف کردم که با آن‌ها لامپ الکتریکی کار نمی‌کند.”

بخاطر پشتکار ادیسون است که امروزه از نور لامپ در خانه هایمان لذت می‌بریم. تسلیم شدن در زندگی ساده ترین راه است اما آن راهی نیست که بتواند شما را به موفقیت برساند. با پشتکار هر چیز غیرممکنی روزی نتیجه خواهد داد.

خودخواه نباشید.

باور کنید قدرت‌های بسیار بزرگتری از شما در این دنیا وجود دارند. نمی‌گویم اعتماد به نفس نداشته باشید. نه! داشتن اعتماد به نفس به شما امید و انگیزه پیشرفت می‌دهد اما اگر شما معتقد باشید که چیزی بالاتر و بهتر از شما وجود ندارد، شما دچار غرور و خودخواهی می‌شوید و نتیجه آن نیز چیزی به جز حسادت و پوچی درونی نیست.

راز زندگی موفق
راز زندگی موفق

زمان‌هایی را به دوست داشتن و عشق ورزیدن به اطرافیانتان اختصاص دهید.

اگر در زندگی شما جایی برای دوس داشتن و عشق وجود نداشته باشد، آن زندگی به چه دردی می‌خورد؟ به راستی عشق بزرگ‌ترین قدرت در این جهان است. عشق به شما انگیزه، قدرت و آرامش می‌دهد.

به آدم‌هایی که در کنار و اطراف‌تان هستند نیز بها دهید.

سعی نکنید فرد موفقی شوید، بلکه سعی کنید فقط یک فرد با ارزشی باشید. آلبرت انیشتین

اگر آدم باارزشی هستید و همه شما را تکریم می‌کنند، پس زندگی موفقی دارید. اگر خودخواه نیستید و قلب تان سرشار از محبت و مهربانی و سخاوت‌مندی است، پس دیگر مهم نیست در زندگی‌تان چه چیزهایی را نتوانسته‌اید، بدست آورید. شما زمانی می‌توانید معنای واقعی زندگی را درک کنید که تنها به خودتان فکر نکنید و بقیه افراد دروربرتان نیز برای شما مهم باشند.

خوب با این مواردی که گفته شد فکر می کنید معنای موفقیت برای شما به چه شکلی است؟!

بارگذاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر برای پایلا
بارگذاری بیشتر برای  زندگی موفق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

همچنین بررسی کنید

کار پر درآمد و راحت با حقوق ثابت

استخدام در پایلا با شغلی پردرآمد(درآمدی راحت تا ۶ ملیون تومان  و بیشتر) و ساعت کاری کم اگر…