خانه سبک زندگی زندگی موفق راز داشتن زندگی شاد، راهی برای برنده شدن در بازی زندگی

راز داشتن زندگی شاد، راهی برای برنده شدن در بازی زندگی

0 خواندن ثانیه
۰
0
1,872

زندگی همانند یک بازی است که ما انسان‌ها به عنوان مهره‌های آن عمل می‌کنیم و گرداننده این بازی هستیم. در این بین  کسانی که توانایی کنترل این بازی را دارند، نتیجه بهتری دریافت می‌کنند. به عبارت دیگر نسبت به دیگران زندگی بهتری خواهند داشت. به نظر شما علت چه چیزی می‌تواند باشد؟ بله! درست حدس زدید. زندگی نیز مانند هر بازی دیگری، قاعده و قانونی دارد و برای داشتن زندگی شاد، رازهایی نهفته‌ای وجود دارد. در اینجا نکاتی درباره‌ی راز داشتن زندگی شاد ارائه می‌کنیم.

به زندگی لبخند بزنید

راز داشتن زندگی شاد
راز داشتن زندگی شاد لبخند زدن به زندگی است.

از لحاظ علمی ثابت شده است که لبخند زدن خواص درمانی دارد. منتظر نباشید که عاملی، باعث خنده شما شود. بی‌دلیل بخندید. فیلم‌های کمدی تماشا کنید. حتی اگر در حال و هوای خنده نیستید، خود را وادار به خنده کنید. بعد از مدتی احساس بهتری به شما دست خواهد داد و ناراحتی‌ شما برطرف خواهد شد. بله! راز داشتن زندگی شاد ،خنده‌های بی‌بهانه شماست.

به طبیعت بروید و بوی معطر گل‌ها را استشمام کنید

راز داشتن زندگی شاد
راز داشتن زندگی شاد، بوییندن معطر گل‌ها است.

امروزه به دلیل تغییر شرایط زندگی و گرایش به مدرنیسم، فرصت تفریح و گردش از انسان‌ها گرفته می‌شود. بنابراین برای خود وقت صرف کنید و به دل طبیعت بروید زیرا که راز داشتن زندگی شاد ،رفتن به طبیعت و بوییدن گل‌های معطر است.

میزان توانایی‌های خود را بسنجید

تنها فردی که از توانایی‌های شما آگاه است، خودتان هستید. در مواجهه با مسائل، خود را بسنجید و از آن آگاهی یابید و به همین میزان از خود انتظار داشته باشید. تا احساس رضایت از زندگی داشته باشید، در غیر اینصورت ضعف و ناتوانی به شما دست خواهد داد که این خود عامل نارضایتی از زندگی خواهد بود.

راز داشتن زندگی شاد ، تلاش برای رشد و پیشرفت است

همیشه در تلاش برای رشد و بهبود خود باشید. اگر شما در راستای رشد خود قدمی برندارید، همانند گلی پژمرده خواهید شد. شما با دیدن قابلیت‌ها و توانایی‌های جدید خود احساس سرزنده بودن و شادی خواهید کرد.

هرگز از یادگیری دست نکشید

حتی اگر از تحصیلات مدرسه و دانشگاه فارغ شده باشید، به مطالعه و یادگیری ادامه دهید. به سراغ یادگیری مهارت‌های جدید بروید. در دوره‌های آشپزی شرکت کنید و با ابزارهای موسیقی آشنا شوید.

اخبار تماشا نکنید

آیا زمانی وجود داشته است که شما اخبار را بخوانید و یا آن را از طریق تلویزیون دنبال کنید و پس از آن احساس بهتری داشته باشید؟ مطمئن باشید اخبار مهم، راه رسیدن به شما را پیدا خواهند کرد.

به پیاده‌روی روزانه بروید

راز داشتن زندگی شاد
راز داشتن زندگی شاد، داشتن پیاده‌روی روزانه است

هر روز از خانه بیرون بروید. حتی اگر فصل مناسب پیاده‌روی نباشد. بیرون رفتن از خانه، امکان استفاده از هوای تازه، نور خورشید و تحرک بدنی را فراهم می‌کند. این کار را به یک عادت تبدیل کنید و بدون آن که به آن فکر کنید، انجام دهید.

زمانی را برای کسانی که دوست می‌دارید، اختصاص دهید

راز داشتن زنگی شاد این است که مدتی از روزتان را با مردمی که علاقه دارید سپری کنید و مطمئن باشید این زمان‌ها به هدر نمی‌رود. ولی این حرف را نمی‌توان در مورد تماشای تلویزیون، چک کردن رسانه‌های اجتماعی و… گفت.

تأسف را کنار بگذارید

هیچ‌گاه تأسف کارهای گذشته را نخورید. چون آنها بهترین کارها و تصمیماتی بودند که در آن زمان می‌توانستید انجام دهید. شما در حال حاضر زندگی می‌کنید.

منظم باشید

اگر خانه، ماشین و دفتر کارتان بی‌نظم هستند، نشانه‌ی انرژی‌های مسدود شده است. آزاد کردن این انرژی‌ها مستلزم سازماندهی این مکان‌هاست. وقتی تمام مکان‌های مرتبط با شما مرتب و با نظم باشند به طرز عجیبی شگفت‌زده خواهید شد.

به طور منظم از نور خورشید بهره بگیرید

راز داشتن زندگی شاد
راز داشتن زندگی شاد ،بهره‌گیری از نور خورشید اشت.

ویتامین دی “ویتامین آفتاب” است و در واقع هورمون تنظیم سیستم‌های کلیدی بسیاری در بدن است. اگر می‌خواهید بهترین احساس را داشته باشید، از ویتامین D بهره بگیرید. بدون استفاده از ضدآفتاب و بدون ترس از سوختن پوست از طلوع خورشید بهره‌مند شوید.

بعضی اوقات جشن بگیرید

راز داشتن زندگی شاد این است که موفقیت‌های زندگی خود را با چیزهای کوچک جشن بگیرید. اگر همواره جشن گرفتن برای موفقیت‌های خود را به یاد داشته باشید. موفقیت‌ها و پیروزی‌ها به سوی شما روانه خواهند شد.

از بدن خود مراقبت کنید

راز داشتن زندگی شاد ،احساس جوانی در زمان پیری است. پس هر روز کاری برای بهتر کردن احساس بدن خود انجام دهید که نتیجه‌ی مراقبت از بدنتان و محبت به آن در سن پیری دیده خواهد شد.

یک چشم‌انداز روشن از آنچه می‌خواهید داشته باشید

راز داشتن زندگی شاد
راز داشتن زندگی شاد چشم‌اندازی به آینده است.

برای داشتن یک زندگی کامل و شاد، شما ابتدا باید بدانید که از آن چه می‌خواهید. تصویر آنچه را که می‌خواهید در ذهن خود ترسیم کنید. این تصویر همانند یک آهنربا، شما را به سمت خواسته‌هایتان سوق می‌دهد.

زبان دوم و یا سوم بیاموزید

آموختن و استفاده از زبان دوم بسیار باارزش است و به مغزتان کمک می‌کند همواره فعال بماند. اگر در حال حاضر مسلط به زبان دوم هستید، یادگیری زبان سوم را شروع کنید.

ارج نهادن به دیگران

اجازه دهید مردم بدانند، چقدر برای شما با معنی هستند. ممکن است در ابتدا این حس قشنگ  برای شما غریبه باشد اما رفته رفته انجام آن برای شما بسیار آسان می‌شود. منتظر نباشید کسی برای شما اعتبار و ارزش قائل شود. بلکه ارج نهادن به دیگران را فقط به خاطر خودتان انجام دهید.

راز داشتن زندگی شاد ، هزینه کردن برای حیات است

هیچ زیانی در اینکه برای چیزهایی که دوست دارید هزینه کنید، وجود ندارد. و اگر شما صاحب استعداد و یا مهارت خاص هستید، با هزینه کردن برای آن، اشتیاق خود را برای رشد و زنده ماندن بیشتر کنید.

حوادث هیجان‌انگیز ایجاد کنید

همیشه به سمت چیزی که آن را هدف گرفته‌اید، حرکت کنید. حتی اگر نامعقول باشد. مثلا رفتن به یک کنسرت موسیقی از یک گروه کوچک که می‌پسندید و یا شمارش معکوس تا کریسمس.

تاریخ خانواده خود را کشف کنید

راز داشتن زندگی شاد
راز داشتن زندگی شاد کشف تاریخ خانواده است.

دانستن اینکه شما از کجا آمده‌اید، بسیار مهم است و به هدف آینده شما کمک خواهد کرد. دیدن شجره‌نامه‌ی خانوادگی‌تان به شما می‌گوید که شما از کجا به کجا رسیده‌اید و چه مسیری به شما کمک کرده که الان در جایی که هستید، باشید.

زمان‌هایی را دور از اینترنت سپری کنید

هر روز جدا شدن از گوشی‌های هوشمند و رسانه‌های اجتماعی سخت‌تر می‌شود ولی اگر بخواهید یک زندگی واقعی انجام دهید، باید خود را ازآنها جدا کنید. در روز چند ساعت وای‌فای را خاموش کنید تا اینکه بتوانید روزی را بدون چک کردن رسانه‌های اجتماعی سپری کنید.

همیشه یک هدف برای تلاش کردن داشته باشید

چیزی که کتاب‌ها به ما نمی‌آموزند این است که زمانی که به هدف خود دست یافتیم، چه باید بکنیم. پاسخ این است: داشتن یک هدف جدید و شروع تلاش برای رسیدن به آنها.

قدرت عشق

به احتمال زیاد این جمله را شنیده‌اید: “آنچه را که دوست دارید انجام دهید” اما برخی اوقات در زندگی انجام آن سخت خواهد بود. با عشق شروع کردن چیزی که در حال حاضر انجام می‌دهید، باعث بهره‌مندی اطرافیان شما از ارتعاشات این عشق خواهد بود.

با طبیعت در ارتباط باشید

راز داشتن زندگی شاد
راز داشتن زندگی شاد رفتن به طبیعت است.

طبیعت منتظر شماست. حتی اگر از شما دور باشد، ارزش این را دارد که برای رسیدن به آن مدت زمان زیادی رانندگی کنید. پیاده‌روی کردن در یک منظقه پردرخت برای پیدا کردن یک احساس خوب کافی است.

در آغوش کشیدن

اگر شما به اندازه‌ی کافی در آغوش کشیده نمی‌شوید بدین معنی است که شما به اندازه‌ی کافی کسی را بغل نمی‌کنید. هرگز فرصت در آغوش کشیدن را دریغ نکنید. از خانواده خود شروع کنید.

تمرکز بر آزادی

زمانی که آزادی مرکز توجه شماست، از تمامی ابعاد روح آدمی بهره خواهید برد. همه ما می‌خواهیم آزاد باشیم. آزاد برای سفر کردن، آزاد برای داشتن آنچه می‌خواهیم و آزاد برای دوست داشتن آن کس که می‌خواهیم. احساس آزادی درهای بیشتری را در زندگی برایتان باز می‌کند و باعث بهبود زندگیتان می‌شود.

تسلیم شدن به کودک درون

راز داشتن زندگی شاد
راز داشتن زندگی شاد، تسلیم شدن به کودک درون است.

خوردن یک بستنی قیفی، بازی با آب‌پاش و دویدن به طرف دیگر پارک؛ صدای کوچکی درون شما، طالب انجام آنهاست و شما همانند سایر بزرگسالان آنها را رد می‌کنید.

رویاهای خود را بسازید.

رویاها به طور مداوم در حال تغییر و کم‌رنگ شدن هستند. رویاهای شما نیاز به رشد متناسب با خواسته‌های فعلی‌تان دارند و نیازمند ارتقاء هستند. برای ساختن رویاهایتان اگر مشکل مالی نداشته باشید، چیزهایی که آرزوی تجربه‌ی آن را دارید، در نظر بگیرید. رویاها ذهن‌تان را باز می‌کند و آن را گسترش می‌دهد.

سوپرایز کردن را فراموش نکنید.

اغلب شما نمی‌توانید آخرین باری را که کسی را سوپرایز کرده‌اید، بخاطر بیاورید. سوپرایزها می‌توانند گل، هدیه کوچک و حتی یک تماس تلفنی باشند.

از قدرت موسیقی در زندگی استفاده کنید.

از موسیقی برای تقویت خلق‌وخوی خود استفاده کنید. این چیزی است که روزانه باید انجام شود. اگر شما از اثرات قدرتمند موسیقی استفاده نمی‌کنید، ابزاری ارزشمند را برای رسیدن به یک زندگی شادتر از دست داده‌اید.

همانطور که می‌بینید راز داشتن زندگی شاد ، در همین نکته‌های ریز نهفته است.

بارگذاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر برای پایلا
بارگذاری بیشتر برای  زندگی موفق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

همچنین بررسی کنید

کار پر درآمد و راحت با حقوق ثابت

استخدام در پایلا با شغلی پردرآمد(درآمدی راحت تا ۶ ملیون تومان  و بیشتر) و ساعت کاری کم اگر…