خانه آشپزی و تغذیه تغذیه سالم چگونه یک رژیم غذایی و لاغری بگیریم

چگونه یک رژیم غذایی و لاغری بگیریم

17 خواندن ثانیه
۲
0
4,961

چگونه یک رژیم غذایی موفق برای لاغری داشته باشیم ; باید ها نباید های رژیم لاغری

 

رژیم غذایی برای داشتن اندام خوش فرم
رژیم غذایی برای داشتن اندام خوش فرم

 

با یک نکته کلی درباره رژیم غذایی برای لاغری شروع میکنیم ولی مطمئن باشید برای شما از دلایل چاغی و مواد چاق کننده تا برنامه رژیمی را برایتان مینویسیم.

خیلی شده پشت یک ویترین لباس فروشی وایسیم و قصد خریدن یک لباس را داشته باشیم و فقط مجبوریم قصد خریدنش را داشته باشیم و از سلیقه خود پشت ویترین لذت ببریم یا وقتی با یک جمع از رفیق ها به استخر میریم نتونیم راحت تنو به آب بزنیم و شنا کنیم و هزارتا مکافات دیگه ولی خب چرا باید ما این مشکلو داشته باشیم چرغا جلوشو نگیریم و کاری نکنیم لذت ببریم از زندگیمون !!!!؟؟؟؟خوب میشد آدم یه سیس پک از اول داشت نه!؟ولی حالا که نمیشه باید بسازیمش راه کار های ساخت اندامی خوش فرم از اول تا آخر در پایینه

۱.دلایل چاقی ما چیست!؟

دلایل چاقی آدم

دلایل چاقی غذا نیست و دلایل پزشکی بسیار دخیل هستند دلایلی مانند استرس تیروئید و ژن که حتما چرایی این مشکلات را بخوانید

۱.استرس:استرس باعث میشود کورتیزول افزایش پیدا کند که کورتیزیول منجر به افزایش وزن میشود.

۲.نادیده گرفتن وعده های غذایی :اگر در روز یک یا دو وعده غذا بخوریم بدن ما احساس میکند که حیات ما به خطر افتاده و به حالت بقا میرود و در این حالت هرچه شما غذا بخورید به چربی تبدیل میشود و سوخت و ساز را هم بدن کاهش میدهد حداق باید سه وعده غذایی ولی اندازه خورد  .

۳.عدم وجود تحرک کافی و درست:رژیم بدون تحرک مثل دریای بدون آبه ورزش باعث میشضود روند لاغری بسیار طولانی شود و زمانی که بدن وزنش مناسب شد باز هم اندامی خوش فرم نداشته باشیم مانند این که از پراید (خدا باعث و بانیش و که به جون ما ایرانیا انداخت…..)انتظار رخ لامبورگینی داشته باشیم.

اما ۴عامل هم وجود دارد که باید دکتر تشخیص بدهد :

دلایل پزشکی چاقی

۱ااختلال های هورمون های جنسی هم در مردان هم در زنان .

۲.ابتلا به بیماری کم کاری تیروئید .

۳.افسردگی

۴.عوامل ژنتیکی

چرا قبل از شروع رژیم باید مراحل پزشکی را طی کرد !!!؟

همیشه قبل از ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی باید مطمئن شد که یک بدن ما میتواند با این تغییر بزرگ سازگاری داشته باشد و دو دلیل اضافه وزن ماهم این مشکل است که باید تغییرش داد .

چند نمونه از مراحل پزشکی که قبل از رژیم غذایی برای به دست آوردن لاغری باید طی شود :

۱.سونو گرافی کل شکم

۲.تجزیه تحلیل قلب و عروق

۳.تجزیه تحلیل و بررسی اختلالات غدد درون ریز

خب در این بخش به توضیح این که چه چیز هایی باید در رژیم خورد و چه چیز هایی نخورد و پرهیز کرد میرسیم.

در رژیم غذایی خود از چه چیزهایی باید پرهیز کرد

از خوردن نوشیدنی های شکر دار مخصوصا شکر مایع و صنعتی پرهیز کنید

محققان تحقیقات بسیاری انجام داده اند و نتیجه تحقیقاتشان نشان میدهد شکر از نیمی گلوکز و نیمی فروکتوز تشکیل شده است و فروکتوز تنها توسط کبد متابولیزه میشود وقتی شکر تصویه شده زیاد بخوریم مقدار زیادی فروکتوز به کبد ما وارد میشود که بعد از فعل و انفعالاتی تبدیل به چربی و انباشته میشود ;شکر موجود در نوشیدنی های مایع مضر تر از شکر موجود در مواد جامع است حتی با مطالعاتی که انجام شده معلوم شده نوشیدنی های شکردار خطر چاقی در کودکان را در هر وعده مصرف ۶۰ درصد افزایش میده البته این موضوع در خصوص میوه های ارگانیک فرق داره چون این میوه ها فیبر زیادی دارن که میزان آثار منفی فروکتوز را کاهش میدن و میزان فروکتوز موجود در این میوه ها در مقایسه با شکر تصفیه شده در نوشیدنی های شیرین بسیار کم است .

برای کاهش اشتها کربوهیدرات هارا از رژیم غذایی خود حذف کنید

در ۲۰ نمونه آزمایش تصادفی کنترلی مشخص شد رژیم کم چربی تاثیرش ۲ تا۳ برابر کم تر از رژیم غذایی کم  کربوهیدرات است رژیم غذایی از نوع کم کربوهیدرات باعث میشود آب بدن کاهش یابد و چربی های شکم و کبد را مورد هدف قرار میدهد برای کم کردن وزن در زمان کوتاه از مصرف کربوهیدرات تصفیه شده (نان سفید پاستا و دیگر انواع مواد غذایی کربوهیدرات دار اجتناب و آن را به ۵۰ گرم کاهش دهید .

پروتئین هدفی بلند مدت اما کار آمد

پروتئین راه کاری کار آمد برای کم کردن وزن

پروتئین شای تنها تغییر مهم اما کار آمد در رژیم غذایی است زیرا هم کاهش وزن میدهد و هم از اضافه وزن دوباره با کاهش مصرف غذا تا ۶۰ درصد و افزایش سوخت و ساز در روز از ۸۰ الی ۱۰۰ کالری  کمک میکند و  ۴۴۰ کالری هم کمتر میخوریم در دو تحقیق نتایج نشان میدهند پروتئین میتونه دشمن چربی ها باشه افرادی که مصرف درست و بهینه پروتئین بیشتری دارند چربی کم تری دارند پس پروتئین =لاغری مواد غذایی پروتئین دار مانند ( گوشت مرغ تخم مرغ ماهی شیر ماست و بعضی از گیاهان ) .

و اما تحقیقی در دانمارک در دوره ای ۵ ساله پروتئین فوق العاده در کاهش خطر افزایش چربی شکم تاثیر داشتهو کربو هیدرات و روغن های تصفیه شده نشان داده شده به افزایش چربی های شکم می انجامد و همچنین میوه ها و سبزیجات از این چربی ها میکاهد .

 

مواد غذایی فیبر دار برای کاهش وزن بخورید

فیبر غذایی دشمن پرخوری و چاقی

فیبر های رژیمی غیر قابل حضم هستند خوردن فیبر به کاهش وزن کمک خواهد کرد اما همه نوع فیبر ساختار یکسانی ندارند بعد از حل شدن فیبر با آب پیوند برقرار میکند و ژل ضخیمی در معده و روده تشکیل میشود که هضم غذا و جذب مواد غذایی را کاهش میدهد و سبب بی اشتهایی میشود .

کاهش دریافت میزان کالری و کاهش وزن

کالری دریافتی را به ویژه بعد از ظهر کاهش دهید برای کاهش نیم کیلو در هفته از وزن بدن باید ۳۵۰۰ کالری کاهش دهید دکتر ها یا متخصصان زیادی کاهش ۳۵۰ تا ۷۰۰۰ برای کاهش وزن توصیه میکنند اما کاهش شدید کالری (۷۰۰۰ الی ۱۰۵۰۰ ) در هفته کار کرد طبیعی بدن را مشکل دار میکند و حتی منجر به اختلالات ضربان قلب شود .

چربی های مفید بخوریم

چربی های مفید دوستی مفید برای بدن

حذف کامل چربی ها مخصوصا چربی های ضروری و طبیعی که در بدن تولید نمیشوند اشتباه است چربی های طبیعی مانند (آجیل دانه های روغنی مغز های بادام گردو ماهی های چرب غلات تصفیه نشده )

الکل نخورید

در هرگرم الگل ۷ گرم کالری وجود دارد و بخش اعظمی از الکل در کبد به استات تبدیل میشود که در جریان خون آزاد میشود و نتایج تحقیقات مختلف نشان میدهدد بدن به استفاده از استات بیشتر رقبت دارد تا چربی و این خود باعث میشود مصرف و سوزاندن چربی کم شود .

نوشیدن آب

آب نیروی کمکی برای داشتن اندام خوش فرم

آب بهترین نوشیدنی دنیا .نوشیدن آب به اندازه بر تمام سیستم بدن ما موثر است اما فایده یا فواید زیادی برای کسانی که میخواهند رژیم لاغری بگیرند دارد یک باعث ایجاد احساس سیری میشود و دو آب سر باعث مصرف انرژی و سوزاندن کالری میشود هر لیتر آب سرد ۳۰-۳۵ کالری میسوزاند .

ید بخورید نه نمک ید دار

نمک زیادی از کاهش وزن جلوگیری می کند میشود و اما کم بود ید عملکرد غده تیروئید را دچار مشکل میکند که خود منجر به افزایش وزن میشود ید در غذایی مانند (سبزیجات دریایی ماهی ماست شیر تخم مرغ و توت فرنگی وجود دارد )

پیش از خواب غذا نخورید

۲ساعت قبل از خواب غذا نخورید دو دلیل ساده دارد اولی عدم داشتن تحرک و دو کاهش سوخت و ساز بدن در خواب که باعث میشود اکثر آن غذا تبدیل به چربی شود

 

وعده های غذایی ۳ ساعته بخوریم

این فکر که برای رژیم شام یا ناهار نخوریم فکری ساده لوحانه است با این کار یعنی با حذف یکی از وعده ها بدن به حالت بقا میره و هرچه که بخوریم به چربی تبدیل میشود سعی کنید هر ۳ ساعت یک وعده  کوچیک غذایی بخورید با این کار بدن سوخت کافی دارد و فعالیت کالری سوزی ادامه پیدا میکند مطمئن باشید اگر این وعده هارا درست و کم بخورید یک رژیم لاغری درست دارید که در آخر منجر به کاهش وزن میشود  .

نگاهمان حتما به ویتامین D بدنمان در فصل زمستان باشد

کم بود ویتامین D افزایش چربی

برای جلوگیری از انباشت چربی در فصل زمستان ویتامین Dکافی مصرف کنیم ویتامین D کمبودش باعث بالا رفتن انباشت چربی و چاقی میشود .ویتامین D در چربی هایی مانند (جگر ماهی زرده تخم مرغ و محصولات لبنی یافت می شود و حتی با قرار گرفتن زیر نور سالم خورشید بدن تحریک به ساخت ویتامین D میشود و باتوجه به کمبود تابش خورشید در زمستان بهتر است حواسمان به ویتامین D بدنمان باشد .

ترکیبات کاتچین دار و افزایش سوخت و ساز چربی بدن

کاتچین دشمن چاقی

در چند سال گذشته کشف شد که کاتچین (ترکیبات فیتو شیمیایی ) که به شدت در چای سبز یافت میشود به شدت چربی سوز مخصوصا چربی های شکمی است . شاید یکی از دلایل لاغر بودن ژاپنی کره ای ها همین چای سبز باشه که علاوه بر چربی سوزی پوستی صاف هم برای شما به همراه می آورد .

به مقدار کافی ویتامین بخوریم اما کدام ویتامین ها !؟

ویتامین B1 به مقدار کافی این ویتامین های عزیز در تبدیل چربی هابه پروتئین و کربو هیدرات ها به انرژی نقش مهمی بازی میکنند ویتامین B6 نیز برای جذب مناسب روی که در کاهش چربی مفید است مهم است و اگر نباشد روی جذب نمیشود .

ویتامین C

ویتامین C و کاهش وزن

برخی از تحقیقات این احتمال را به وجود آوردند که کمبود ویتامین C در خون به انباشت چربی به خصوص در اطراف کم موجب می شود ویتامین C کمک می کند در هنگام ورزش چربی بیشتری بسوزانید .

برنامه های  رژیمی  غذایی برای لاغری

در این بخش چند  رژیم غذایی کار آمد را برای لاغری  شما نوشته ایم که همراه با ورزش میتوانند وزن ایده آل شمارا به همراه داشته باشند باتوجه به سن جنس و شرایط جسمی خود دنبال کنید .

رژِم غذایی درست برای اندامی خوش فرم

نمونه رژیمی برای چربی سوزی سریع

این رژیم لاغری شکم تمامی مواد غذایی مورد نیاز بدن را تأمین می‌کند و محدود به مصرف روزانه ۸۰۰ کالری است. این رژیم علاوه بر اینکه باعث احساس سیری و رضایت می‌شود، به کاهش وزن و سوختن چربی‌های دور شکم و همچنین تصفیه‌ و پاک‌سازی بدن کمک می‌کند. پیشنهاد می‌شود برای تأثیر بهتر، این رژیم را به مدت ۳ هفته دنبال کنید.  اما حتما ورزش فراموش نشه به قول معروف بی ورزشه فتیره 🙂

روز اول :

صبحانه: ۱ عدد هلوی بزرگ (۷۰ کالری)، ۱ عدد سیب (۱۰۰ کالری)، یک عدد تخم‌مرغ (۶۵ کالری)

میان‌وعده: ۱۰۰ گرم پنیر کم‌چرب (۹۰ کالری)

ناهار: ۱۵۰ گرم ماهی تن (۲۷۵ کالری)، یک بشقاب سبزیجات کم‌تفت‌داده‌ شده (۱۱۰ کالری)

شام: یک‌سوم فنجان بلغور جوی پخته (۹۰ کالری)

روز دوم :

صبحانه: ۱ تکه نان سبوس‌دار (۷۰ کالری)، ۱ عدد موز (۱۰۰ کالری)

میان‌وعده: ۱۰۰ گرم تکه‌های کلم بدون روغن (۵۰ کالری)

ناهار: پیتزای چیکن باربیکیوی کم‌کالری (۴۰۰ کالری)

شام: ۵۰ گرم گوشت مرغ (۱۲۰ کاری)، ۱ بشقاب کوچک سالاد سبزیجات (۵۰ کالری)

روز سوم :

صبحانه: ۲ فنجان شیر بادام (۸۰ کالری)، ۲۰۰ گرم بلغور جو با آب (۱۴۰ کالری) با یک قاشق غذاخوری عسل (۶۵ کالری)، ۱۱۰ گرم گوجه‌فرنگی (۲۰ کالری)

میان‌وعده: هر گونه چای بدون شکر یا شیر (۰-۲ کالری)، ۲۰۰ گرم خیار (۳۰ کالری)

ناهار: ۱۰۰ گرم گوشت گاو (۲۶۵ کالری)، ۱ بشقاب بزرگ سبزیجات تازه با سرکه (۹۰ کالری)

شام: سینه‌ی مرغ کبابی (۱۱۰ کالری)

روز چهارم :

صبحانه: ۲ عدد تخم‌مرغ (۱۳۰ کالری)، ۲ تکه نان جو (۱۴۰ کالری)، ۲۰۰ گرم گوجه‌فرنگی (حدودا ۳۰ کالری)

میان‌وعده: یک ماست میوه‌ای کم‌چرب (حدودا ۱۰۰ کالری)، ۲۰۰ گرم انبه (۱۲۰ کالری)

ناهار: ۳۶۵ گرم سبزیجات تفت‌داده‌ شده (۱۸۰ کالری)

شام: ۱ تکه نان سبوس‌دار (۷۰ کالری)، ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون کم‌چرب (حدودا ۳۰ کالری)

روز پنجم :

صبحانه: ۱۵۰ گرم هر نوع غلات سبوس‌دار (حدودا ۲۰۰ کالری)، ۱ عدد سیب (۱۰۰ کالری)، یک تکه کوچک پنیر (۳۰ کالری)

میان‌وعده: چای بدون شکر یا شیر (۰-۲ کالری)

ناهار: ۱ عدد سیب‌زمینی پوره‌شده (۱۰۵ کالری)، ۱۵۰ گرم از هر نوع ماهی (حدودا ۲۷۵ کالری)

شام: ۱ عدد نان پیتای سبوس‌دار کوچک (۷۰ کالری)، ۴۰ گرم مخلوط سبزیجات مثل گوجه‌فرنگی، کاهو، پیاز و غیره (حدودا ۲۰ کالری)

روز ششم :

صبحانه: ۱۵۰ گرم پنیر کم‌چرب، ۱ تکه نان سبوس‌دار (۷۰ کالری)، ۱ عدد موز (۱۰۰ کالری)

میان‌وعده: ۱ عدد سیب زمینی شیرین آب‌پز با پنیر رنده‌شده (۱۲۰ کالری)

ناهار: ۴۰ گرم آووکادو (۷۰ کالری) با فلفل سیاه

شام: ۲۰۰ گرم میگو (۱۸۰ کالری)، نصف فنجان برنج قهوه‌ای پخته‌ (۱۱۰ کالری)

روز هفتم :

صبحانه: ۱ فنجان جوی دو سر پخته (۱۷۰ کالری)، چای سیاه با شیر کم‌چرب (حدودا ۶۰ کالری)، ۱ عدد هلوی کوچک (۴۰ کالری)

میان‌وعده: ۱ عدد سیب کوچک با کره‌ی بادام‌زمینی (۹۰ کالری)

ناهار: ۱۰۰ گرم مرغ (۲۴۰ کالری)، نصف فنجان غلات پروتپین‌دار مانند کوینولا یا همان بذر گنه‌گنه‌ی پخته (۱۱۰ کالری)

شام: سالاد مخلوط سبزیجات با سرکه‌

یک رژیم غذایی معمولی برای لاغری شکم :

این رژیم لاغری شکم هفت روزه به شما در سوزاندن چربی‌های دور شکم و کاهش وزن کمک خواهد کرد. پیشنهاد می‌شود این رژیم غذایی را از روز آخر هفته شروع کنید تا بتوانید برنامه‌‌های خود را به خوبی با این رژیم تنظیم کنید. برای کاهش بیشتر وزن می‌توانید این رژیم را به مدت یک هفته‌ بیشتر ادامه دهید. و حتما درکنارش ورزش یادت نره

روز اول:

صبحانه : یک املت یا سه عدد سفیده تخم مرغ ۷۵ گرم اسفناج و فلفل

میان وعده : ۱۰۰ گرم و نصف تکه فلفل قرمز

ناهار :۱عدد سینه مرغ کبابی سالاد مخلوط برگ فلف قرمز لوبیا سبز و یک قاشق غذا خوری روغن زیتون

میان وعده :۱۰۰ گرم سینه بوقلمون با یک چهارم خیار خرد شده

شام : کلم بروکلی پخته با ۱۰۰ گرم سینه مرغ کبابی

 روز دوم :

صبحانه: سینه‌ی مرغ پخته با تکه‌های کلم پیچ تفت‌داده‌ شده

میان‌وعده: ۱۰۰ گرم سینه‌ی بوقلمون و نصف فلفل سبز خر شده

ناهار: مخلوط سالاد سبز با نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون و فیله‌ی هادوک پخته

میان‌وعده: ۷۵ گرم کلم بروکلی بخارپز با ۱۰۰ گرم سینه‌ی بوقلمون

شام: استیک ماهی سالمون به همراه شوید و لوبیا سبز بخارپز

روز سوم :

صبحانه: اسفناج با ۱۰۰ گرم سالمون دودی

میان‌وعده: نصف فلفل زرد با ۱۰۰ گرم سینه‌ی مرغ

ناهار: سالاد فصل با نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون به همراه سینه‌ی مرغ کبابی

میان‌وعده: یک‌چهارم آووکادو با ۱۰۰ گرم گوشت بوقلمون

شام: اسفناج بخارپز با کتلت یا استیک کبابی گوشت گوسفند

روز چهارم :

صبحانه: لوبیا سبز، گوجه‌فرنگی و تخم‌مرغ نیمرو (یک عدد کامل یا ۲ سفیده)

میان‌وعده: نصف خیار با ۱۰۰ گرم گوشت بوقلمون

ناهار: سالاد، نصف قاشق‌غذاخوری روغن زیتون، فیله‌ی پخته‌ی ماهی، گوجه‌فرنگی

میان‌وعده: نصف کدو سبز کبابی و ۱۰۰ گرم سینه‌ی مرغ

شام: نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون با سبزی و ۱۰۰ گرم سینه‌ی مرغ تفت‌داده‌ شده

روز پنجم :

صبحانه: یک‌چهارم آووکادو با یک‌چهارم خیار و ۲۰۰ گرم سینه‌ی بوقلمون

میان‌وعده: نصف فلفل قرمز با ۲ عدد تخم‌مرغ آب‌پز

ناهار: سالاد سبز با نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون، گوجه فرنگی و ۱۵۰ گرم میگوی کبابی

میان‌وعده: ۵ عدد بادام با ۱۰۰ گرم سینه‌ی بوقلمون

شام: کلم بروکلی بخارپز با ۱۰۰ گرم سینه‌ی مرغ

روز ششم :

صبحانه: یک‌چهارم آووکادو با یک‌چهارم خیار و ۲۰۰ گرم سینه‌ی بوقلمون

میان‌وعده: نصف فلفل قرمز با ۲ عدد تخم‌مرغ آب‌پز

ناهار: سالاد سبز با نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون، گوجه فرنگی و ۱۵۰ گرم میگوی کبابی

میان‌وعده: ۵ عدد بادام با ۱۰۰ گرم سینه‌ی بوقلمون

شام: کلم بروکلی بخارپز با ۱۰۰ گرم سینه‌ی مرغ

روز هفتم :

صبحانه: اسفناج بخارپز، املت گوجه فرنگی با ۳ عدد سفیده‌ی تخم‌مرغ

میان‌وعده: ۵ عدد آجیل با ۱۰۰ گرم گوشت بوقلمون

ناهار: مارچوبه‌ی بخارپز، سالاد سبز با ۱۵۰ گرم سینه‌ی مرغ

میان‌وعده: یک‌چهارم خیار با ۱۰۰ گرم بوقلمون

شام: کلم بروکلی بخارپز با سینه‌ی کبابی اردک.

 

رژیم لاغری شکم :

مواد غذایی این برنامه تنها به‌عنوان نمونه گنجانده شده‌اند و شما با توجه به سلیقه و ذائقه‌ی خود می‌توانید آن را تغییر دهید و هر روز غذای روز گذشته خود را نخورید. با دنبال کردن این برنامه هر روز ۲۴۰۰ تا ۲۸۰۰ کالری دریافت خواهید کرد که کالری مورد نیاز همه از جمله افراد چاق را تأمین می‌کند و در ضمن به کمک آن می‌توان چربی‌های دور کمر را کاهش داد. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که این رژیم غذایی برای افرادی تنظیم شده است که روزانه به فعالیت بدنی و ورزش منظم می‌پردازند. و بزا هم چی!!!!؟ آفرین درست حدس زدید ورزش یادت نره

صبحانه :

غلات سبوس‌دار یا بلغور جو (۱ و یک‌چهارم فنجان)

شیر بدون چربی (۲ فنجان)

بادام یا سایر آجیل‌ها (۴ قاشق غذاخوری)

کشمش (۲ قاشق غذاخوری)

مجموع: ۵۹۱ کالری، ۲۹ گرم پروتئین، ۷۸ گرم کربوهیدرات، ۱۸ گرم چربی

ناهار:

نان ساندویچ سبوس‌دار (۲ تکه)

گوشت یا کنسرو تن ماهی (۱۴۰ گرم)

پنیر کم‌چرب (یک تکه)

گوجه‌فرنگی (۲ تکه)

مایونز (۱ قاشق غذاخوری)

هویج (۱ عدد)

آب پرتقال (۱ فنجان)

مجموع: ۶۶۶ کالری،۴۱ گرم پروتئین، ۷۱ گرم کربوهیدرات، ۲۵ گرم چربی

شام :

گوشت (مرغ، سینه‌ی بوقلمون، گوشت قرمز، ماهی) (۱۴۰ گرم)

سالاد (۱ فنجان)

سس (۲ قاشق غذاخوری)

سبزیجات رنگ تیره (۱ فنجان)

نشاسته (نان، سیب‌زمینی، پاستا، برنج) (یک تکه یا ۱ قنجان)

میوه (سه‌چهارم فنجان)

مجموع: ۳۷۹-۹۵۳ کالری، ۲۳-۵۳ گرم پروتئین، ۳۳-۱۰۹ گرم کربوهیدرات، ۱۲-۴۳ گرم چربی

میان وعده بین هر وعده غذایی که به دو میان وعده تقسیم شود:

نان‌ سبوس‌دار (۲ تکه)

کره‌ی بادام‌زمینی (۲ قاشق غذاخوری)

شیر بدون چربی (۲ فنجان)

سیب (۱ عدد متوسط)

مجموع: ۶۲۹ کالری، ۳۱ گرم پروتئین، ۸۳ گرم کربوهیدرات، ۲۰ گرم چربی

اما نوع دیگر رژیم هم هست با نام رژیم لاغری ماست که در ۷ روز میتواند به شکا در کاهش وزن و لاغرشدن کمک کند .

شما با این مقاله چاقی خود را از بین میبرید

محصولات رژیمی و یا مواد غذایی خود را در چند ساعت بعد از خرید از فروشگاه  اینترنتیه پایلا تحویل بگیرید.

آموزش رژیم لاغری موثر از نوع کم کالری به نام رژیم ماست

اگر ایرادی میبینید یا مشکلی در این مقاله داشتید مارا با نظرات خود آگاه کنید تا ما مشکل هارا برطرف کنیم .

source

بارگذاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر برای پایلا
بارگذاری بیشتر برای  تغذیه سالم

۲ نظرات

 1. قاسم

  مرداد ۳۱, ۱۳۹۷ در ۴:۳۷ ق٫ظ

  بهترین پستی بود که تاحالا راجب لاغری خونده بودم خیلی خییلی ممنونم

  پاسخ

 2. kelideservat

  دی ۲, ۱۳۹۷ در ۱:۱۰ ب٫ظ

  مفید بود !
  سپاس از سایت خوب تان !

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

همچنین بررسی کنید

کار پر درآمد و راحت با حقوق ثابت

استخدام در پایلا با شغلی پردرآمد(درآمدی راحت تا ۶ ملیون تومان  و بیشتر) و ساعت کاری کم اگر…