خانه مد و زیبایی آرایش و زیبایی دلایل و علائم پیری زودرس در پوست چیست!!!؟

دلایل و علائم پیری زودرس در پوست چیست!!!؟

10 خواندن ثانیه
۰
1
2,010
دلایل و راه حل های پیری زودرس پوست در این مقاله

دلایل و علائم پیری زودرس

پیری پوست
پیری پوست

خط های کنار چشم، چین و چروک و لکه‌های قهوه‌ای روی پوست از نشانه‌های پیریست. علاوه بر این علائم که روی سطح پوست نمایان می‌شوند، پیری به ویژه پیری زودرس نشانه‌های دیگری نیز دارد که برای حفظ سلامت باید آنها را شناخت و درمان کرد.در این مقاله خواهیم کوشید دلایل و علائم پیری زودرس را به شما معرفی کنیم تا در صورت وجود در بدنتان از ان ها جلو گیری کنید .

دلایل و علائم پیری زودرس درپوست

پبری پوست چه مسئله بزرگ و درد بزرگیه درسته؟؟ پس بیاییم  دلایل و بعد نشانه های آن را بشناسیم دلایلی که میتوانند سرچشمه از عادات غلط غذایی , آرایشی و بهداشتی ,روحی وروانی داشته باشند .

کشیدن سیگار کلاژن پوست را از بین میبرد

سیگار کلاژن پوست را از بین میبرد
سیگار کلاژن پوست را از بین میبرد

کشیدن سیگار باعث ایجاد چین و چروک در پوست شده و آن را نحیف و خراب می سازد؛ همچنین رنگ پوست و بیش از همه چهره شما را کدر می کند. سیگار بعد از گذشت مدتی و در حدود سن ۳۰ تا ۴۰ سال شما را حدود ۲۰ سال پیرتر نشان می دهد. سیگار کشیدن در حقیقت با ایجاد تغییراتی باعث از بین رفتن کلاژن میشود که کلاژن وظیفه حفظ قابلیت ارتجاعی پوست را بر عهده دارد، می شود و بدون داشتن این خاصیت ارتجاعی، پوست قادر نخواهد بود به حالت اولیه خود باز گردد و در نتیجه چین و چروک های ایجاد شده در سطح پوست باقی می مانند.

همجنین نیکوتین موجود در سیگار باعث باریک شدن رگ های خونی شده و این امر از جریان مناسب خون در مویرگ ها جلوگیری می کند. مویرگ هایی که در حقیقت مسوول تغذیه پوست هستند و زمانی که قادر نباشند وظیفه خود را به نحو درست انجام دهند،چین و چروک ها و علائم بیشتر و عمیق پیری زود رس  در سطح پوست به وجود می آید.

لوازم آرایشی

استفاده بیش از حد لوازم آرایشی موجب چین و چروک و پیری زودرس پوست می شود.مصرف بیش از حد معمول لوازم آرایش ضمن ایجاد حساسیت، لک، جوش و آکنه در پوست باعث چروک شدن آن و پیری زودرس در افراد به خصوص خانم ها می شود.لوازم آرایشی متناسب با نوع پوست هر فرد(خشک، معمولی و چرب) باید انتخاب شود؛ همچنین توجه به کیفیت این لوازم جهت پیشگیری از بروز حساسیت های پوستی، آکنه و جوش و لک های صورت ضروریست.مصرف مواد حاوی رنگدانه همچون رژلب و گونه را باعث ایجاد حساسیت های پوستی عنوان کرد و افزود:کرم های گریم نیز به دلیل مانع شدن از تنفس پوست و میزان بالای مواد شیمیایی داخل آن، کرم های پرضرری هستند که مصرف آنها عوارض بسیاری را به دنبال خواهد داشت.

 

غذاهای سرخ کردنی از عوامل پیری پوست

غذاهای سرخ شده با روغن صنعتی دلیل پیری پوست
غذاهای سرخ شده با روغن صنعتی دلیل پیری پوست

هر خوراکی ای که سرخ شده باشد حاوی بالاترین مقدار مواد التهابی است. از سوی دیگر باید از مصرف هر خوراکی حاوی اسیدهای چربی “ترانس” خودداری کنید؛ به این دلیل که باعث افزایش میزان کلسترول بد و کاهش میزان کلسترول خوب می شود. برچسب اطلاعات مواد غذایی را  بخوانید و هر خوراکی حاوی روغن جامد یا روغن های گیاهی هیدروژنه شده را نخرید.

نرسیدن آب کافی به بدن از عوامل پیری پوست

آب و طراوت پوست
آب و طراوت پوست

عدم دریافت کافی آب منجر به خشکی، عدم طراوت پوست، کسالت و بی حوصلگی می شود، خاطرنشان کرد:از عوامل بسیار موثر در جوان ماندن پوست مصرف آب به مقدار کافی در روز است. همچنین دفع به موقع مواد زاید از طریق کلیه موجب سرحالی افراد نیز می شود.

کم خوابی یکی از عوامل دیگر پیری پوست

با کم خوابی، فرصت بازسازی و ترمیم از پوست گرفته می شود و پوست دچار مشکل هایی خواهد شد که مهم ترین اثرش در قسمت پوست زیر چشم نمایان خواهد شد. زیرا این ناحیه، ضعیف ترین و حساس ترین پوست را دارد و از پوست بقیه ی نواحی بدن بسیار نازک تر است. کمبود خواب، دایره های سیاهی را زیر چشم ایجاد می کند، این دایره ها کدر و به صورت متورم و پف کرده خواهند بود و هم چنین چین و چروک هایی به وجود خواهد آمد که خطوط نسبتا عمیقی را زیرچشم ایجاد می کنند. کم خوابی هم چنین می تواند روی جوش و آکنه هم تاثیر گذارد.  عارضه یپف چشم بسیار متداول است و توضیح خاصی ندارد. حلقه های متورم و سیاه دور چشم معمولاً نشانهٔ بی خوابی است. وقتی ما خسته هستیم مایعات در دور چشم جمع می شوند.

استرس دشمن کلی سلامتی به خصوص پوست

استرس پوست و آدم را پیر میکنید
استرس پوست و آدم را پیر میکنید

استرس با خیلی از مسائل بهداشتی و سلامتی در ارتباط است. برای مثال فشار خون بالا و  میگرن  ممکن است علائمی باشند که در زندگی ما وجود دارند. اما آیا می دانستید که یکی از اولین جاهایی که استرس نشان داده می شود، پوست ما می باشد؟ پوست بزرگترین عضو ما است. مثل خیلی از مردم، شاید فکر کنید که پوست یک مانع است برای بیرون نگه داشتن تاثیرات منفی و داخل نگه داشتن تاثیرات مثبت. اما پوست یک عضو پر مشغله از ارتباطات مستقیم و غیر مستقیم با مغز می باشد.

 

اما علائم پیری زود رس در پوست چیست !!؟

علم پیوسته در حال گسترش است، اما چیزی که هنوز انسان با همه دانش خود، نتوانسته به آن برسد، اکسیر جوانی و متوقف کردن روند پیری است. با این حال، اگر از پوست به خوبی مراقبت کنیم ، می توانیم روند پیری پوست را آهسته تر کنیم.به طور کلی، علائم پیری در تمام لایه های پوست بروز می کند. بنابراین، هر لایه پوست به مرور تغییر کرده و در نهایت، پیری به صورت چین و چروک نمایان می شود.

 

چین و چروک پا کلاغی چشم

چین و چروک های دور چشم
چین و چروک های دور چشم

چین و چروکی گوشه خارجی چشم ها اولین نشانه های پیری پوست است. این چین و چروک معمولا در اواسط دهه ۲۰ زندگی هر فرد پدیدار شده و با گذر زمان، بیشتر می شوند.

این علائم در اثر کاهش میزان تولید کلاژن و الاستین ایجاد می شوند. علاوه بر این، قرارگیری طولانی مدت و متناوب درمعرض اشعه خورشید، مصرف دخانیات و آلودگی نیز در تولید این چین و چروک ها نقش دارند.

راه حل از بین بردن چین و چروک پا کلاغی چشم

برای مقابله با این مشکل، روزی ۲ بار به آرامی روغن ویتامین E را به دور چشم خود مالیده و ماساژ دهید. اگر به این روغن دسترسی ندارید، می توانید کپسول این ویتامین را شکسته و محتویات آن را به دور چشم بمالید.

علاوه بر این، ژل آلوئه ورا نیز برای این منظور کارساز می باشد. بنابراین، هر شب قبل از رفتن به رختخواب، دور چشم خود را با این ژل ماساژ دهید.

 

پوست شل در ناحیه فک

پوست شل در ناحیه فک
پوست شل در ناحیه فک

شل شدن پوست به طور عادی بعد از ۴۰ سالگی ایجاد می‌شود. پس اگر افتادگی پوست صورت را قبل از این سن مشاهده کردید، بدانید که پیری زودرس پوست در حال اتفاق افتادن است. شل شدن پوست معمولاً از ناحیه فک شروع می‌شود. آسیب نور خورشید ابتدا باعث تغییر رنگ پوست صورت در برخی قسمت‌ها می‌شود و سپس کلاژن و الاستین پوست در پایین‌ترین لایه‌های پوستی را آسیب می‌زند و موجب شل شدن و افتادگی پوست می‌شود.

 

راه حل بهبود افتادگی پوست

در کنار استفاده از ضد آفتاب، از محصولات ضد پیری استفاده کنید که حاوی پپتید باشد و بتواند تولید کلاژن را تحریک کند تا پوستی سفت و سالم‌تر داشته باشید.

 

چین و چروک های پوست

چین و چروک های
چین و چروک های

چین و چروک در حقیقت همان خطوط ریز و درشتی هستند که روی پوست در اثر بالا رفتن سن و یا عارضه پیری زودرس، ایجاد می شوند.  این خطوط معمولا حدود ۲۵ سالگی روی پوست صورت، بینی، پشت دست ها و روی ساعدهای دست، ایجاد می گردند. از آنجایی که با گذر زمان کلاژن و الاستین به اندازه کافی تولید نمی شوند، پوست مثل قبل هموار و صاف نبوده و همانند گذشته جوان و شاداب به نظر نمی رسد.  علاوه بر این، کشیدن سیگار، محیط سخت و آلوده، استرس، کاهش وزن ناگهانی و وراثت ممکن است باعث بروز آنها شود.

راه حل بهبود چین و چروک های پوست

برای بهبود این شرایط، روزانه قسمت هایی که آسیب دیده است را با روغن نارگیل یا زیتون گرم شده ماساژ دهید. این کار پوست را مرطوب کرده و باعث بازسازی سلول های آن و در نهایت، کاهش میزان چین و چروک خواهد شد. در ضمن، شما می توانید ماسکی از یک عدد موز کاملا رسیده خرد شده، پاپایا و یا آووکادو ساخته و ۲ تا ۳ بار در هفته و هر دفعه به مدت ۳۰ دقیقه، آن را روی پوست خود قرار دهید؛ سپس، پوست تان را با آب گرم کاملا بشویید.

خشکی پوست و صورت

زمانی خشکی پوست در همه ناحیه‌ها ایجاد می‌شود که هورمون‌های زنانه در حال تغییر باشد و این اتفاق در اواخر دهه چهل سالگی و اوایل پنجاه سالگی پیش می‌آید. این نشانه اگر پیش از سنین رایج دیده شود، نشان دهنده آن است که پوست شما سریع‌تر از حد معمول در حال پیر شدن است.

راه حل از بین بردن خشکی پوست

خودتان را مقصر ندانید چرا که عمده علت خشک شدن پوست به ژنتیکتان برمی‌گردد. این نوع خشک شدن پوست با پایین‌ترین سطح اسید هیالورونیک طبیعی پوست در ارتباط است و بهتر است به سراغ استفاده از محصولاتی باشید که این ماده را در محتویات خود داشته باشد. این کرم را قبل از کرم روز و شب روی صورت بمالید تا از سلامت، رطوبت و جوانی پوست شما محافظت کند.

سیاهی زیر چشم ها

سیاهی زیر چشم ها
سیاهی زیر چشم ها

کمبود چربی و کلاژن باعث بروز سیاهی دور چشم ها می شود. این مساله با افزایش سن نیز بیشتر شده و پوست نازک این ناحیه را تیره تر می کند.

سیاهی زیر چشم هارا ازین روش از بین ببرید .

برای مقابله با آن، قبل از رفتن به رختخواب، مقداری روغن بادام یا کره گوسفندی را به این نواحی زده و پوست را با آرامی ماساژ دهید. علاوه بر این، می توانید یک پارچه نخی را با گلاب خیس کرده و روی پلک های بسته خود به مدت ۱۵ دقیقه قرار دهید. این کار را ۲ بار در روز انجام دهید.

پف زیر چشم

گریه کردن زیاد، مصرف مشروبات الکلی، کمبود خواب و واکنش های حساسیتی باعث پف زیر چشم ها می شود.

با روش زیر پف زیر چشم هارا از بین ببرید

برای برطرف کردن آن، چای سیاه کیسه ای سرد شده و یا تکه های خرد شده خیار را روی پلک های خود به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قرار دهید. در ضمن، هرگز چشمان خود را با فشار نمالید. همچنین نمک و مصرف مشروبات الکلی را برای همیشه کنار بگذارید.

 

پلک های افتاده

پلک های افتاده
پلک های افتاده

با کاهش خاصیت کشسانی پوست اطراف چشم، پلک ها دچار افتادگی می شوند. بنابراین، به آرامی پوست اطراف چشم را ماساژ داده تا گردش خون در این نواحی بیشتر شود؛ در نتیجه، افتادگی پلک ها به مرور بهبود می یابد. برای ماساژ می توانید از روغن زیتون یا نارگیل قبل از خواب، استفاده کنید. در ضمن، همیشه با عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب مناسب، از چشم ها و پوست خود محافظت نمایید.

 

منافذ بزرگ پوست

کاهش تولید کلاژن باعث ایجاد حفره های بزرگ روی صورت شده و خاصیت کشسانی آن را کمتر می کند. کمپرس یخ می تواند باعث بهبود این مشکل شود.

منافذ بزرگ صورت را ازین طریق از بین ببرید

برای این کار، مقداری یخ را درون یک پارچه نخی قرار داده و پارچه را جمع کنید؛ سپس آن را روی محل آسیب دیده به آرامی به مدت ۵ دقیقه بمالید.    این کار را روزانه می توانید چند مرتبه تکرار کنید. همچنین، می توانید مخلوطی از سرکه سیب و آب به یک میزان ایجاد کرده و آن را به پوست صدمه دیده بمالید تا منافذ بسته شوند. این روند را می توانید ۲ تا ۳ بار در هفته تکرار کنید.

 

امید وارم از این مقاله هم لذت برده و استفاده کنید در این مقاله کوشیدیم دلایل و علائم پیری زودرس در پوست را بگوییم .  مارا در مقاله های بعدی هم دنبال کنید و با نظرات روحیه بخش خود در بخش نظرات هر پست مارا به بهتر شدن یاری دهید .

 

منبع کمکی برای تکمیل این مقاله source

 

 

 

بارگذاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر برای پایلا
بارگذاری بیشتر برای  آرایش و زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

همچنین بررسی کنید

کار پر درآمد و راحت با حقوق ثابت

استخدام در پایلا با شغلی پردرآمد(درآمدی راحت تا ۶ ملیون تومان  و بیشتر) و ساعت کاری کم اگر…