خانه مد و زیبایی کدامیک از لنزهای روشن و تیره باعث جذابیت بیشتر شما می‌شوند؟

کدامیک از لنزهای روشن و تیره باعث جذابیت بیشتر شما می‌شوند؟

0 خواندن ثانیه
۰
0
2,890
۱ (۲۰%) ۱ vote

کدامیک از لنزهای روشن و تیره باعث جذابیت بیشتر شما می‌شوند؟

لنزهای تماسی محبوبیت زیادی میان اکثر مردم دارند. افراد معمولا ترجیح می‌دهند از لنزهای تماسی به‌جای عینک استفاده کنند. لنزهای تماسی آن هم از نوع رنگی باعث می‌شوند چهره متفاوتی داشته باشید. لنزهای تماسی رنگی خود به دو دسته تقسیم می‌شوند: لنزهای تماسی تجویزی و غیرتجویزی. لنزهای تماسی تجویزی به منظور بهبود در بینایی تجویز می‌شوند. درحالی که لنزهای تماسی غیرتجویزی تنها به منظور زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. لنزهای رنگی که بازه وسیعی از رنگ‌ها را دربرمی‌گیرند شامل لنزهای روشن و تیره می‌شوند که بسته به خصوصیات ظاهری فرد مورد استفاده قرار می‌گیرند. یک روش برای انتخاب رنگ لنز مناسب، استفاده از برنامه‌های ویرایش عکس است. با استفاده از این روش می‌توانید انواع مختلفی از لنزهای روشن و تیره را روی چشمان خود امتحان کنید. روشی دیگر نیز برای این کار وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانیم به طور دقیقتر لنز مناسب را تشخیص دهیم که در اینجا به بررسی آن می‌پردازیم. بنابراین هنگام خرید انواع لنزهای روشن و تیره باید نکاتی را در نظر بگیریم تا چهره‌ای جذابتر داشته‌باشیم.

ابتدا اطلاعات بیشتری راجع به لنزهای رنگی به‌دست آورید.

لنزهای رنگی تزیینی، رنگی تازه به قرنیه شما می‌بخشند که این رنگ می‌تواند بسیار نزدیک به رنگ پوستتان باشد یا ممکن است کاملا متفاوت باشد.این نکته نیز قابل ذکر است که یک لنز تماسی در چشم افراد مختلف به رنگ‌های متفاوتی دیده می‌شود.
لنزهای مات کاملا رنگ چشم طبیعی شما را پوشش می‌دهند. اگر رنگ چشمان شما تیره است، بهتر است از لنزهای مات استفاده کنید تا رنگ طبیعی چشمانتان تغییر کند.
لنزهای افزایشی رنگی به این منظور ساخته شده‌اند که رنگ چشمانتان را تیره کند. اگر شما چشمانی روشن دارید این لنز می‌تواند برایتان مناسب باشد؛ زیرا که این لنزها هیچ تاثیری در چشمان تیره ندارند.
لنزهای معتدل، از آن دسته لنزهای تماسی هستند که باعث می‌شوند حلقه تیره دور عنبیه چشم دیده شود. این لنزها به گونه‌ای هستند که با دیدن آن‌ها متوجه می‌شویم که فرد کاملا تغییر کرده آن تغییر قابل تشخیص نیست.
رنگ پوست خود را بشناسید.
حال که با انواع لنزهای رنگی تماسی آشنا شدیم، باید تن رنگ پوست خود را بشناسیم تا لنزی متناسب با آن انتخاب کنیم. از اصطلاح تن “گرم” یا “سرد” برای توصیف رنگ پوست استفاده می‌شود. زمانی می‌توان گفت که تن رنگ پوستتان سرد است که در پوستتان ته‌رنگ صورتی، قرمز یا آبی دیده‌شود. همچنین افرادی که در لباس‌هایی با رنگ سفید، مشکی یا نقره‌ای بهتر دیده ‌می‌شوند، نشان می‌دهد که تن رنگ پوست سرد دارند. این افراد بهتر است از لنزهایی با آبی یخی، فیروزه‌ای یا فندقی استفاده کنند.

لنزهای روشن
در صورتی که در افرادی که تن رنگ پوستشان گرم است، شاهد ته‌رنگ زرد یا هلویی در پوستشان هستیم. این افراد نیز با به‌کار بردن لنزهایی با رنگ قهوه‌ای ، لنز عسلی، فندقی جذاب‌تر می‌شوند. اگرچه هرگز نباید این افراد از لنزهای روشن مانند آبی یا سبز استفاده کنند زیرا که باعث می‌شود چهره‌شان مصنوعی به‌نظر برسد. افرادی هم هستند که تن رنگ پوست خنثی دارند که در واقع ترکیبی از تن پوست گرم و سرد هستند. خوشبختانه این افراد گزینه‌های زیادی برای انتخاب دارند که این گزینه‌ها شامل رنگ‌های قهوه‌ای، فندقی، عسلی، سبز و خاکستری می‌باشند. درکل تمامی افراد باید از لنزهایی استفاده کنند که مکمل تن رنگ پوستشان باشد تا چهره‌ای موردپسند داشته باشند.
افرادی که پوستی روشن دارند برای اینکه تشخیص دهند که تن رنگ پوستشان گرم است یا سرد، باید به رنگ رگ‌های خود توجه کنند. اگر رگ‌هایتان به رنگ آبی دیده می‌شوند، به احتمال زیاد تن پوستی سرد دارید. اما اگر رگ‌هایتان سبز به نظر می‌رسند، احتمال این می‌رود که تن پوستتان گرم است.
به رنگ طبیعی چشم خود توجه کنید.
به منظور اینکه لنز خود را درست انتخاب کنیم بایدپس از توجه به تن رنگ پوست، لنزی متناسب با رنگ چشمانتان انتخاب کنید. اگر شما چشمانی روشن دارید، لنزهای روشن مانند سبز یا آبی روشن می‌‌تواند برایتان مناسب باشد. اما اگر چشمانی تیره دارید، بهتر است از لنزهای تماسی مات استفاده کنید. همچنین لنزهای فندقی یا عسلی انتخابی مناسب برای افرادی است که چشمانی تیره دارند. لنزهای روشن مانند آبی، ارغوانی یا سبز باعث می‌شوند تا چهره‌تان مورد توجه قرار بگیرد.
رنگ موی خود را در نظر بگیرید.
بعد از شناخت تن رنگ پوست و توجه به رنگ چشمان، حال نوبت به رنگ موهایتان می‌رسد. اگر موهایی به رنگ قهوه‌ای دارید، شانس با شماست؛ زیراکه کمتر لنزرنگی پیدا می‌شود که با رنگ موهایتان تناسب نداشته باشد. در صورتی که موهای طلایی یا بلوند دارید، لنزهای رنگی تیره‌تر مانند سیاه، شکلاتی یا قهوه‌ای سیرمی‌تواند چهره‌تان را جذاب کند. اما اگر موهایی مشکی دارید، لنزهای آبی یا ارغوانی باعث ایجاد تناقض شده و زیبایی‌تان را دوچندان می‌کند.
در صورتی که رنگ موهایتان ترکیبی است به عبارت دیگر هم به رنگ روشن و هم به رنگ تیره دیده می‌شود، رنگ لنز ترکیبی انتخاب کنید. همچنین از امتحان لنزهای آبی یخی یا سبز زمردی نیز غافل نشوید.
با یک چشم‌پزشک مشورت کنید.
به یاد داشته باشید که لنزهای تماسی، حتی از نوع تزیینی تجهیزات طبی هستند. حتی اگر لنزهایتان برای بهبود دید شما نیازی به تجویز پزشک ندارند، با این حال باید اندازه چشمان شما باشند. لازم است بدانید که لنزهای ارزان قیمت یا غیرمتناسب با اندازه چشمان باعث جراحت یا عفونت چشمان می‌شوند. همچنین فقط از فروشگاه‌های معتبر لنز موردنیاز خود را خریداری کنید.
در نهایت این نکته قابل ذکر است که پیش از استفاده از لنز خود، آن را در نورهای مختلف امتحان کنید زیرا که لنزهای تماسی رنگی براساس شدت نور دچار تغییر می‌شوند.

مقاله های دیگر مارا هم بخوانید.

بارگذاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر برای پایلا
بارگذاری بیشتر برای  مد و زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

همچنین بررسی کنید

طرز تهیه شیرینی ماکارون فرانسوی توت فرنگی با فیلم آموزشی

Rate this post شیرینی ماکارون فرانسوی شکلی جذاب و رنگ های دل ربا بسیار مجلسی و مناسب برای …