خانه سرگرمی بهترین کارتون ها و پرفروش ترین ها در دنیا

بهترین کارتون ها و پرفروش ترین ها در دنیا

37 خواندن ثانیه
۱
3
22,981
پرفروش ترین انیمیشن های دنیا

بهترین کارتون ها و پرفروش ترین های دنیا

بهترین کارتون ها
پرفروش ترین انیمیشن های دنیا

سایت IMDBبه عنوان یکی از مهمترین مراجع برای خوره های فیلم فهرست بهترین کارتون ها پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما در آمریکای شمالی را منتشر کرده است. این کار در ابتدای اکران تابستان منطقی است چون معمولا بسیاری از فیلم‌های اکران تابستان انیمیشن هستند. انیمیشن‌هایی که غالبا جزو پرفروش‌ترین فیلم‌های سال هم قرار می‌گیرند و حتی برخی از آنها به فهرست بهترین انیمیشن‌های جهان یا به اصطلاح خودمانی‌تر بهترین کارتون‌های جهان راه پیدا می‌کنند. انیمیشن‌هایی که بعدتر در اسکار می‌توانیم ردپای آنها را ببینم.  «شگفت‌انگیزان ۲» روی پرده سینماها رفته و منتقدان هم نقدهای مثبتی رویش نوشته‌اند و فروش خوبی هم دارد. در ادامه شما را با ۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما در آمریکا بیشتر آشنا می‌کنیم. کارتون‌هایی که بعضی از آنها همپای یک فیلم سینمایی بزرگسالانه عمیق و قابل تحسین هستند. البته برخی از آنها هم فقط به گیشه‌ها کمک کرده‌اند وگرنه از نظر سینمایی نکته خاصی نداشته‌اند با این وجود همه‌شان آثار مفرحی هستند.

بهترین کارتون های و زیبا ترین انیمیشن های ۲۰۱۹ را ببینید.

۱.در جستجوی دوری(Finding dory)

درجستجوی دوری یکی از بهترین کارتون ها
درجستجوی دوری
 • سال تولید:۲۰۱۶

 • کارگردان :اندرو استانتون

 • امتیاز متاکریتیک:۷۷از ۱۰۰

 • فروش آمریکای شمالی:۴۸۶میلیون و ۲۹۵ هزارو ۵۶۱ دلار

در قرن بیست و یکم انیمیشن <<در جستجوی نمو >> که توسط کمپانی پیکسار ساخته شد یک اتفاق بود . انیمیشنی که به جهان زیر دریا می‌رفت و ظرافت‌های بصری‌اش تحسین خیلی‌ها را برانگیخت. ۱۳ سال بعد از آن انیمیشن اندرو استانتون سراغ یکی از کاراکترهای محبوب آن قصه یعنی دوری رفت. ماهی آبی رنگی که حافظه کوتاه مدتش مشکل داشت ولی با قلب مهربانش در پیدا کردن نمو به پدر او کمک زیادی کرده بود. حالا دوری با این حافظه فاجعه قرار است دنبال خانواده خودش بگردد. در حین این سفر شخصی دوری با معنای واقعی خانواده آشنا می‌شود. الن دی‌جنرس، مجری مشهور صداپیشه نقش دوری بود.

 

۲. شرک۲ (Shrek 2) یکی از بهترین کارتون ها از هر نظر .

 

شرک قول مهربون دیزنی در کنار خانواده و دوستان یکی از بهترین کارتون ها
شرک دو

 

 • سال تولید :۲۰۰۴

 • کارگردان:کلی آزبری، اندرو آدامسون

 • امتیاز متاکریتیک :۷۵ از ۱۰۰

 • فروش :۴۴۱ ملیون و۲۲۶هزار و ۲۴۷دلار

سال ۲۰۰۰۱ ویکی جنسن و اندرو آدامسون اقتباسی از کتاب ویلیام استیگ انجام دادند. یک جور به سخره گرفتن افسانه های پریان دیزنی که منتقدان عاشقش شدند.قهرمان ما اندفعه به جای یک شاهزاده سوار بر اسب سفید غول زشت سبزی به اسم شرک بود که رفقایش یک گربه و یک الاغ بودند و اتفاقی شاهزاده خانم فیونا را نجات داد. کمپانی دریم‌ورکز که از موفقیت مالی قسمت اول سر شوق آمده بود همان موقع ساخت دنباله این انیمیشن را کلید زد. در قسمت دوم شرک به همراه شاهزاده خانم فیونا که حالا او هم یک غول سبز شده به قصر پدر فیونا می‌روند که دل خوشی از این داماد زشت که آداب معاشرت هم بلد نیست، ندارد.

۳.شیر شاه(The Lion King) به نظر بنده یکی از  بهترین کارتون ها  یا بهترین کارتون

 

عکسی از کارتون بسیار زیبای شیر شاه بخشی از کودکیه کودکان دهه هفتاد یکی از بهترین کارتون ها
شیر شاه

 • سال تولید:۱۹۹۴

 • کارگردان راحرر آلرس و  راب مینکوف

 • امتیاز متاکریتیک: ۸۳ از ۱۰۰

 • فروش :۴۲۲میلیون و۷۸۳ هزار۷۷۷دلار

انیمیشنی که هنوز هم طبق نظر منتقدان یکی از آخرین درخشش هی کمپانی رویا ساز دیزنی ساخت انیمیشن <<شیر شاه>> بود بهترین انیمیشن‌های تاریخ سینما است و برنده دو جایزه اسکار بهترین انیمیشن و بهترین آواز شد. این کارتون در فهرست ۲۵۰  فیلم برتر IMDb در رده ۴۸ قرار دارد. درنتیجه خودتان می‌توانید حدس بزنید که چقدر اثر مهم و تاثیرگذاری در تاریخ سینما و انیمیشن بوده است. یک‌جور اقتباس کودکانه از «هملت». یک بچه شیر به اسم سیمبا که باید وارث تاج و تخت پدرش، پادشاه جنگل باشد، توسط عموی پلیدش از مقامش ساقط می‌شود و به اعماق جنگل می‌رود. جایی که چند دوست حقیقی پیدا می‌کند که می‌توانند جای خانواده‌اش را بگیرند

 

۴.داستان اسباب بازی ۳(Toy Story3)

 

داستان اسباب بازی های سه که در آن کلانتر و دوستانش به ماجراجویی جدید میروند یکی از بهترین کارتون ها
داستان اسباب بازی های یکی از بهترین انیمیشن ها۳
 • سال تولید:۲۰۱۰

 • کارگردان: لی آنکریچ

 • امتیاز متاکریتیک:۹۲از۱۰۰

 • فروش:۴۱۵ملیون و ۴هزارو۸۸۰دلار

 

سال ۱۹۹۵ سال ۱۹۹۵ کمپانی یکسار که جزو میراث های استیو جابز محسوب میشود با مغز متفکرش یعنی جان لسه تر اولین انیمیشن تمام کامپیوتری تاریخ را ساخت و کاراکترهای باز و وودی، اسباب‌بازی‌های یک پسرک را به تماشاگران معرفی کردموفقیت انیمیشن آنقدر زیاد بود که به فواصلی مشخص قسمت‌های بعدی آن تصویب و ساخته شدند. قسمت سوم موفق‌ترین‌شان بود. برنده دو جایزه اسکار شد و صدمین فیلم میان ۲۵۰ اثر برتر IMDb از لحاظ امتیاز کاربران است. اندی که قرار است به کالج برود می‌خواهد عروسک‌ها را به زیرشیروانی بفرستد اما آنها اشتباها سر از جای دیگری درمی‌آوردند. وودی عروسک محبوب اندی و سردسته بقیه می‌خواهد آنها را قانع کند که می‌توانند «به سوی بی‌نهایت و فراتر از آن» بروند. یکی از  بهترین کارتون ها  .

 

۵.یخ زده (frozen)

 

فروزن یا یخ زده یکی از بهترین کارتون های دیزنی یکی از بهترین کارتون ها
یخ زده
 • سال تولید:۲۰۱۳

 • کارگردان:کریس باک و جنیفرلی

 • امتیاز متا کریتیک:۷۴ از ۱۰۰

 • فروش : ۴۰۰ملیون و ۷۳۸ هزارو ۹دلار

دیزنی با این انیمیشن به دوران کلاسیک برگشت .  اقتباسی از داستان مشهور «شاهزاده خانم برفی» که البته به سبک و سیاق دیزنی تلطیف شد. برنده جایزه اسکار بهترین انیمیشن سال ۲۰۱۴ و بهترین ترانه تبدیل به یکی از آن انیمیشن‌هایی شد که کارخانه‌های اسباب‌بازی و پوشاک هم توانستند از آن پول دربیاورند. ماجرای خواهرانه السا و آنادر حقیقت واکنشی به این ماجرا بود که رابطه خواهرانه می‌تواند هر یخی را آب کند. کارکتر آدم برفی بامزه در این  فیلم به اسم اولاف جزو شخصیت‌های وردست محبوب تاریخ انیمیشن شد. «یخ‌زده» نشان می‌داد که عشق میان دو خواهر از هر عشق دیگری قدرتش بیشتر است.

 

 

۶. در جستجوی نمو (finding nemo)

 

در جستجوی نمو کارتونی از دیزنی یکی از بهترین کارتون ها
در جستجوی نمو

 

 

 

 • سال تولید:۲۰۰۳

 • کارکردان: اندرو استانتون و  لی آنکریچ

 • امتیاز متاکریتیک :۹۰ از ۱۰۰

 • فروش :۳۸۰ ملیون و ۸۴۳ هزارو ۲۶۱ دلار

 

بیش تر هم گفتیم که هنر اندرو استانتون و لی آنکریچ در به تصویر کشیدن جهان زیر دریا آنقدر مورد توجه قرار گرفت که «در جستجوی نمو» با قدرت تمام برنده تمام جوایز مربوط به بخش انیمیشن آن سال از جمله اسکار شد. در حال حاضر هم در فهرست ۲۵۰ فیلم برتر IMDb رتبه ۱۶۶ را دارد. شبیه داستان «ماهی سیاه کوچولو» نوشته صمد بهرنگی قصه «در جستجوی نمو» هم زیر دریا اتفاق می‌افتد. نیمو دلقک‌ماهی است که می خواهد جهانی دور تر از خانه‌اش را هم تجربه کند. پس دل به دریای بیکران می‌زند و حالا پدرش در به در دنبال او می‌گردد در حالی که سر راه هر دوتایشان خطرات  زیادی وجود دارد.

 

۷.زندگی پنهان حیوانات حانگی ( the secret life of pets )

 

زندگی مخقی حیوانات خانگی یکی از ببهترین کارتون ها
زندگی مخقی حیوانات خانگی

 

 • سال تولید:  ۲۰۱۶

 • کارگردان : کریس رناد یارو چنی

 • امتیاز متاکریتیک ۶۱ از ۱۰۰

 • فروش :۳۶۸ ملیون و ۳۸۴ هزار و۳۳۰ دلار

سگی به نام ماکس زندگی آرامی دارد اما یک روز صاحبش سگ دیگری به نام دوک  را وارد زندگی او می‌کند. ماکس که با بقیه حیوانات رابطه خوبی داشته ودر طول روز وقتی صاحبش بیرون بوده با آن ها معاشرت میکرده بلافاصله از دوک متنفر می‌شود و به او حسادت می‌کند. در حالی که ماکس و دوک با هم دعوا دارند و هر کدام می‌خواهد آن یکی را از میدان به در کند مورد حمله یک گروه از گربه‌ها قرار می‌گیرند. خرگوش سفید به کمک‌شان می‌آید. درنهایت در مسیر بازگشت به خانه و دوری از خطرات ماکس و دوک با هم رفیق می‌شوند. انیمیشن از یک فرمول آشنای همیشگی پیروی می‌کند و بیشتر هم مناسب کودکان است برخلاف بقیه انیمیشن‌هایی که در سال‌های اخیر ساخته شده‌اند.

۸. من نفرت انگیز ۲ (Despicable me2)

من نفرت انگیز 2 یکی از بهترین کارتون ها
من نفرت انگیز ۲
 • سال تولید:۲۰۱۳

 • کارگردان:کری رناد و  پیر کافین

 • امتیاز متاکریتیک :۶۲ از ۱۰۰

 • فروش :۳۶۸ ملیون و ۶۱ هزار و ۲۶۵ دلار

سال ۲۰۱ کمپانی یونیور سال هم یکی از بهترین کارتون ها را بیرون داد. «من نفرت‌انگیز» دو تا کاراکتر بامزه به سینما هدیه داد: یکی گورو تبهکار خنگی که معمولا در کارهای پلیدش گند می‌زند چون ذاتا قلب مهربان دارد و دوستان و خدمتکارانش که موجودات زردرنگ خنگ بامزه‌ای به اسم مینیون‌ها هستند که حتی به زبان آدمیزاد هم حرف نمی‌زنند. موفقیت انیمیشن «من نفرت‌انگیز» آنقدر چشم گیر بود که کمپانی سه سال بعد قسمت دومش را روی پرده  سینماها برد. در قسمت دوم گرو سرپرستی چند بچه یتیم را برعهده گرفته است و بخاطر تربیت آنها می‌خواهد دیگر از خلاف کناره‌گیری کند. مینیون‌ها البته رضایت زیادی از این وضع ندارند.

 

۹.شگفت انگیزان ۲ ( ۲ Incredibles)

 

شگفت انگیزان 2 یکی از بهترین کارتون ها
شگفت انگیزان ۲
 • سال تولید: ۲۰۱۸

 • کارگردان: برد بیرد

 • امتیاز متاکریتیک :۸۰ از۱۰۰

 • فروش :۳۷۳ ملیون و۹۳۱ هزارو ۱۳۶ دلار

یکی دیگر از محصولات پیکسار که در سال ۲۰۱۴ برنده جایزه اسکار شد درباره یک خانواده ابرقهرمان بود. قسمت دوم آن امسال بعد از مدت طولانی روی پرده سینما ها رفت . خانواده آقای پار که کسی خبر ندارد ابرقهرمان هستند دوست دارند زندگی ساکت و آرامی داشته باشند. اتفاقی می‌افتد که خانم پار مجبور می‌شود برای نجات جهان از خانه بیرون بزند و آقای پار باید از بچه‌ها مراقبت کند. برد بیرد یکی از مهم‌ترین چهره‌های پیکسار قسمت دوم آن را کارگردانی کرده است. او در واقعیت  خالق «شگفت‌انگیزان» بوده و ایده و فیلمنامه هم از ابتدا مال خودش بوده است. فیلم برای اسکار سال آینده بخت زیادی دارد

 

 ۱۰ . درون و بیرون (Inside out )

درون و بیرون یکی از ببهترین کارتون ها
درون و بیرون

 

 • سال تولید : ۲۰۱۵

 • کارگردان :پیت  داکتر و  رونی دل کارمن

 • امتیاز متاکریتیک :۹۴ از ۱۰۰

 • فروش : ۳۵۶ ملیون و ۴۶۱ هزار و ۷۱۱ دلار

در یک کلام درخشان .یکی از بهترین کارتون ها ی پیکسار  و شاید بهترین‌شان انیمیشنی روانشناسه که با ظرافت  جهان پیچیده مغز و کارکردش را خیلی ساده به تصویر می‌کشد. کل داستان درون اتاق فرمان مغز دخترکی به نام رایلی می‌افتد. اول ساده‌ترین غرایز در اتاق فرمان حضور دارند: شادی، غم، خشم و نفرت. بعد پای خاطرات وسط می‌آید و انیمیشن نشان می‌دهد که چطور وقتی به بلوغ می‌رسید غم هم به اندازه شادی در بزرگ شدن‌تان تاثیر دارد. با تصاویر و رنگ و نور عالی. این انیمیشنی است که هم بزرگسالان و هم کودکان می‌توانند از تماشایش لذت ببرند. از آن آثاری که هر کسی می‌تواند از آن به اندازه خودش بهره ببرد .یکی از  بهترین کارتون ها .

در این مقاله ده کارتون برتر را از لحاظ فروش برای شما قرار داده ایم امیدوارم رضایت شمارا جلب کرده باشیم.

مقاله های دیگر مارا بخوانید .

بارگذاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر برای پایلا
بارگذاری بیشتر برای  سرگرمی

یک نظر

 1. آتلیه عکس کودک

  دی ۱۱, ۱۳۹۷ در ۱:۱۰ ب٫ظ

  خیلی خوب بودن ممنون. من خیلی از اینارو دیدم . و ما تو آتلیه از این انیمیشن ها برا بچه هایی که برا عکس انداختن میان هدیه میدیم. خیلی ممنون. لبیستی از اینایی که نوشته بودین رو تهیه میکنیم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

همچنین بررسی کنید

کار پر درآمد و راحت با حقوق ثابت

استخدام در پایلا با شغلی پردرآمد(درآمدی راحت تا ۶ ملیون تومان  و بیشتر) و ساعت کاری کم اگر…