خانه اقتصاد و خانواده شغل هایی که در حال رشد هستند یا رشد خواهند کرد درایران و جهان.

شغل هایی که در حال رشد هستند یا رشد خواهند کرد درایران و جهان.

14 خواندن ثانیه
۰
0
2,397
کار های روبه رشد و شغل های احتمالی آینده

پیش بینی از شغل هایی که در جهان در حال رشد هستند یا رشد خواهند کرد.

هوش مصنوعی همواره هم فرصت و هم تهدید بوده است. در ادامه شغل‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که هوش مصنوعی فعلا نمی‌تواند از انسان بگیرد.

روند اتوماتیک سازی صنایع باعث شده مشاغل خاصی کاهش پیدا کنند، اما با توجه به آمار های بدست آمده از شبکه اجتماعی LinkedIn بعضی مشاغل انسانی دیگر به شدت در حال رشد و گسترش می باشند.

براساس گزارش اول هفته  LinkedIn، بسیاری از مردم درباره انقلاب جدید هوش‌های مصنوعی بحث می‌کنند؛ اما واقعیت این است که هوش مصنوعی و اتوماسیون، چشم‌انداز شغلی جهانی ما را تغییر داده‌اند.

این گزارش دریافته است که مهارت‌های مربوط به هوش مصنوعی در میان افرادی که در LinkedIn هستند به شدت در حال رشد هستند، کاربرانی که در LinkedIn، حوزه‌هایی مانند : شبکه‌های عصبی، یادگیری عمیق و یادگیری ماشینی را به پروفایل های خود اضافه می‌کنند، ۱۹۰ درصد در سال‌های ۲۰۱۵ – ۲۰۱۷ افزایش یافته است

.این گزارش دریافته است که مهارت‌های هوش مصنوعی با سرعتی بالاتر از خود صنعت فن‌آوری گسترش می‌یابند؛ زیرا محققان در تقریبا هر بخش، برنامه‌هایی برای حضور هوش‌های مصنوعی پیدا کرده‌اند. این گزارش رشد مهارت‌های هوش مصنوعی در صنایع را مورد بررسی قرار داد و متوجه شد که با گذشت هر سال رشد هوش های مصنوعی بیشتر وارد صنایع مختلف می شوند.

 

لیست شغل های بر تر آینده:

مهارت هایی را که در پایین نام می‌بریم، مهارت‌هایی هستند که نیازمند سرمایه انسانی هستند و هوش های مصنوعی توانایی انجام آن‌ها را ندارند، این مشاغل با سرعت بسیار بالایی رو به رشد هستند و در حال فراگیر شدن در جهان هستند و  کارشناسان معتقدند بین ۱ تا ۲ دهه آینده طرفداران زیادی پیدا خواهند کرد و شاید بهتر باشد پدرها و مادرها این ۱۰ مورد را هم به لیست مورد علاقه‌شان اضافه کنند!

۱. پیش بینی شرایط آینده:

پیش بین آینده
پیش بین آینده

وظیفه: پیش بینی شرایط آینده
زمان شروع استخدام: سال ۲۰۱۶
پیش بینی شده که تا سال ۲۰۱۹ درخواست مردم برای دسترسی به اطلاعات و داده‌های آماری ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت.حال کارشناسان این زمینه با دسترسی به اطلاعات و داده‌ها در هر زمینه مرتبط با جامعه خود باید شرایط به وجود آمده درآینده را مورد پیش بینی قرار دهند که این مسئله به طور حتم می‌تواند کمک به نحوه سرمایه گذاری، سلامت روانی و سیاسی جامعه و بسیار موارد مرتبط با زندگی مردم درسال‌های پیش رو کند.

۲.مهندس نرم افزار:

مهندس نرم افزار
مهندس نرم افزار

این بخش از مهندسی زیر شاخه های زیادی را دارد

زمان شروع استخدام :خیلی وقت پیش:)

مهندسی نرم افزار که مهم ترین آن ها برنامه نویسان هستند ،آن ها کار اصلیشان برنامه نویسی است که در دوره جدید یکی از مهم ترین کار های آن ها شاید تکمیل هوش مصنوعی باشد که شاید سالها این کار ادامه خواهد داشت .

۳.متخصص بازاریابی

متخصصان بازاریابی
متخصصان بازاریابی

وظیفه: بهبود وضعیت فروش شرکت ها

زمان شروع استخدام:خیلی وقت پیش:)

با وضعیت موجود در هوش مصنوعی که قابلیت درک و تحلیل بسیار قوی در آن ها وجود ندارد و هنوز برای رسیدن به این درجه راه زیادی شاید باقی مانده باشد و یکی از دلایل اصلی ریسک پذیری کم در انجام این پست برای شرکت ها است این کار فعلا آینده خوبی دراد.

 

۴.طراح اعضای بدن:

طراح اعضای بدن
طراح اعضای بدن

وظیفه: طراحی اعضای بدن روی کاغذ برای تولید
تحصیلات مورد نیاز: مهندسی برنامه ریزی طبیعی و یا تحصیلات زیر شاخه آزمایشگاهی برای تحقیق و رشد اعضاء در لابراتورها
زمان استخدام: سال ۲۰۲۰
آمار نشان می‌دهد تا سال ۲۰۵۰ در هر ۹۰ دقیقه، یک نفر به دلیل انتظار در صف پیوند عضو، جان خود را از دست خواهد داد. به همین منظور از هم اکنون شرکت‌هایی جهت رشد اعضاء بدن، چون ریه، کلیه و قلب در زمینه Neo Organs آغاز به فعالیت کرده‌اند تا بتوانند پیش از بروز این مشکل در جهت رفع آن بربیایند. به همین دلیل با تأسیس شرکت‌های گوناگون، جذب نیروی آن‌ها آغاز شده و متخصصین در این زمینه خواهان بسیاری خواهند داشت.

 

۵.معمار کهکشانی

معمار کهکشانی
معمار کهکشانی

وظیفه: ساختن پایگاه‌های زندگی در فضا
تحصیلات مورد نیاز: فوق تخصص علوم معماری فضا
زمان استخدام: ۲۰۲۵
برخی صاحب نظران عقیده دارند فضانوردان تا سال ۲۰۲۵ به ستاره‌های کوچک دسترسی پیدا خواهند کرد و این بدان معناست که پس از آن با رفتن بشر به این ستاره‌ها نیاز به طراحی و ساخت پایگاه‌های کنترل و فرماندهی و البته مکانی جهت زیستن افراد و زیر ساخت‌های آن است که این کار نیاز به افراد متخصص و تحصیل کرده در زمینه معماری فضایی دارد.

۶. تحلیلگر داده ها ( Data analyst )

تحلیلگر داده ها
تحلیلگر داده ها

مانند هر شغل دیگری، کسی که در حوزه تحلیل داده قصد فعالیت دارد، وظایف خاصی را باید به انجام برساندکه بعضی از آن ها عبارتند از جمع کردن داده ها زا منابع اولیه و حتی ثانویه ،داده های ناقص را تصحیح کنند داده های تکرارری را حذف و … ، روندها، همبستگی‌ها، الگوها را شناسایی و کشف کند و …..

 

۷.متخصص فعل و انفعالات بین انسان و رباط

متخصص فعل و انفعالات بین انسان و رباط
متخصص فعل و انفعالات بین انسان و رباط

وظیفه: کمک کردن به انسان و ربات برای زندگی در کنار هم
تحصیلات مورد نیاز: تحصیلات تخصصی از دانشگاه MIT یا کارنگی ملون و استنفورد در زمین هوش مصنوعی
زمان استخدام: سال ۲۰۳۰
مطمئناً در آینده بخش بزرگی از امور سرویس دهی امکانات شهری و البته منازل به دست ربات‌ها انجام خواهد شد و قاعدتاً یک ربات هر چند هم هوشمند باشد توانایی درک صحبت‌های طرف مقابل را ندارد. و به همین دلیل متخصصین ارتباط بین ربات و انسان این وظیفه را به صورت هرچه بهتر و کامل‌تر برعهده دارند. زیرا دراین صورت ربات‌ها نه تنها به انسان‌ها کمک نخواهند کرد بلکه باعث دردسر هم خواهند شد

 

 ۸.متخصص کوچ حیوانات

متخصص کوچ حیونات
متخصص کوچ حیونات

وظیفه: طراحی روش جدید زندگی برای حیوانات
تحصیلات موردنیاز: جانورشناسی و تحقیق روی شرایط زندگی و رفتاری حیوانات
زمان استخدام: سال ۲۰۳۰
بسیاری از روش‌ها و گونه‌های زندگی، خیلی سریع‌تر از گونه‌های مختلف حیوانات یا نابود شده‌اند و یا در حال نابودی هستند. اما مهندس کوچ حیوانات می‌تواند با طراحی سبک‌های جدید زندگی از بروز این مسئله جلوگیری و یا رشد آن را کند و متوقف کند که این امر سبب نجات دادن زندگی بسیاری از گونه‌های حیوانات از مرگ می‌شود. برای اولین پروژه نیز مهندسین این رشته می‌توانند به سراغ پروانه رفته که به دلیل نوع و شرایط محیط زندگی‌اش در معرض خطر قرار دارد

 

۹. مشاور منابع انسانی ( Human resources consultant )

مشاور منابع انسانی
مشاور منابع انسانی

هنگامی که صحبت از “منابع انسانی به عنوان پر ارزشترین منبع در اختیار هر سازمان مطرح می شود، لزوم توجه به مبحث سیستم مدیریت منابع انسانی نیز مطرح می شود. توجه به ارزش ذاتی منابع انسانی در کنار مدیریت منابع انسانی مفهوم می یابد. در حقیقت این دو لازم و ملزوم یکدیگر هستند. تا جایی که می توان این دو عامل را به عنوان دو بال رشد و توسعه ی سازمانی  در نظر گرفت.

 

۱۰.رصد کننده جهان

رصد کننده جهان
رصد کننده جهان

وظیفه: تحت نظر گرفتن شرایط اتفاق افتاده در دنیا به کمک ماهواره
تحصیلات مورد نیاز: ژئو فیزیک، باستان‌شناسی و توانایی درتصویرنگاری از زمین
زمان استخدام: سال ۲۰۳۰
امروزه به کمک ماهواره‌های چند طیفی برای شناسایی و تصویربرداری از بقایای شهرهای زیر آوار مانده، آثار باستانی و البته شرایط آب و هوایی و پراکندگی جمعیتی استفاده می‌شود که این مسئله به بررسی شرایط موجود در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کمک کرده که برای چنین شغلی نیاز به متخصصین خاص دارد.

نکته این کار ها بر اساس داده ها پیش بینی شده اند و نمیتوان صد در صد گفت که در آینده مورد نیاز جهان خواهد بود یا خیر.اما قطعا بعضی کار ها از بین خواهند رفت و بعضی شغل ها که شاید برای ما عجیب باشند به وجود خواهند آمد.

 

در همین حال، ۱۰ مورد از شغل‌هایی که استخدامی آن‌ها در این سال ها رو به کاهش بوده، به شدت قابل اتوماتیک‌سازی هستند. این شغل‌ها عبارتند از : دستیار ادمین، نمایندگان خدمات مشتریان، حسابدارها و تکنیسین‌های الکتریکی و مکانیکی.

مهم‌ترین خبرها برای رهبران تکنولوژی :

  • طبق گزارش های لینک دین بین سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ مهارت های مربوط به هوش مصنوعی تا ۱۹۰ درصد بین کاربران افزایش یافته‌اند.
  • سریع‌ترین رشد در ۵ سال گذشته در شغل‌های مهندسی نرم‌افزار ، متخصص بازاریابی و متخصص منابع انسانی بوده است.

پایلا فروشگاه اینترنتی امن آنلاین دارای مجوز اعتماد الکترونیک.

سایر  مقالات ما را هم در این صفحه بخوانید و با نظرات زیبای خود از ما حمایت کنید.

شما میتوانید محصولات مورد نیاز خود و خانه تان  را در کم ترین زما با کم ترین قیمت از پایلا بخرید.

مارا در اینستا گرام دنبال کنید تا از همه آموزش های ما خبر دار شوید.

help source

بارگذاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر برای پایلا
بارگذاری بیشتر برای  اقتصاد و خانواده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

همچنین بررسی کنید

کار پر درآمد و راحت با حقوق ثابت

استخدام در پایلا با شغلی پردرآمد(درآمدی راحت تا ۶ ملیون تومان  و بیشتر) و ساعت کاری کم اگر…