خانه آشپزی و تغذیه خواص مواد غذایی زیتون، ملقب به طلای سبز

زیتون، ملقب به طلای سبز

2 خواندن ثانیه
۰
0
457
خواص زیتون
Rate this post

زیتون و اعجاز فوق العاده آن بر کسی پوشیده نیست. آنرا در قرآن به عنوان یکی از مواد غذایی مورد تاکید هست که به آن اشاره شده است. و چندین مرتبه تکرار شده است. خواص بی شمار آن راچه از لحاظ غذایی وچه دارویی و طب مورد شناخت و بررسی است. در اینجانیز سعی شده برخی از خواص این گیاه معجزه گر بیان شود. با ما همراه باشید.

زیتون رسیده از نظر طب قدیم ایران گرم و قابض است و میوه نارسش سرد و خشک است و روغنش گرم و خشک است. برگ درختش نیز گرم و خشک می باشد دم کرده برگ زیتون داروی خوبی برای پائین آوردن فشار خون می باشد .

بدین منظور باید ۲۰ عدد برگ زیتون را داخل ۳۰۰ گرم آب ریخته و آنرا بمدت ۱۵ دقیقه بجوشانید . سپس کمی قند بآن اضافه کرده و بمقدار یک فنجان دوبار در روز از آن بنوشید .

بعد ازدو هفته باید بمدت ۸ روز نوشیدن این دم کرده را قطع کنید و سپس ادامه دهید روغن نرم کننده و صفرا بر است روغن دفع کننده سنگ کیسه صفرا است برای این منظور باید آنرا با آبلیمو مصرف کرد روغن زیتون کرم کش است روغن برای رفع سرفه های خشک مفید است برای رفع خارش گزیدگی حشرات ، روغن زیتون را به محل گزیدگی بمالید بدن بچه هایی را که مبتلا به نرمی استخوان و کم خونی هستند وماساژ دهید اثر مفیدی دارد.

برای رفع خشکی لثه ، روغنش را بر روی لثه بمالید برای برطرف کردن خراش و ترک پوست ، گلیسیرین و روغنش را بمقدر مساوی با هم مخلوط کرده و روی پوست بمالید دم کرده برگ درختش تب بر است جوشانده برگ درختش برطرف کننده نقرس و روماتیسم است.

برای سرباز کردن جوشها و کورک ها زیتون را له کرده و روی جوش یا کورک بمالید دم کرده و جوشانده پوست درختش تب بر و درمان کننده مالاریا است پماد میوه نارس زیتون برای سوختگی مفید است.

جویدن برگش برای از بین بردن زخم های دهان مفید است و بسیاری دیگر از خواص که این گیاه با خود دارد. از آن استفاده کنید…

بارگذاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر برای پایلا
بارگذاری بیشتر برای  خواص مواد غذایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

همچنین بررسی کنید

بازی های ۲۰۱۹ که منتظر آن ها هستیم

Rate this post بازی های محبوب و حتتی بازی های جدیدی در امسال رونمایی میشوند که حتما از آن …