خانه آشپزی و تغذیه غذاهای رژیمی رژیم هفت روزه ماست: کم کردن ۷ کیلو وزن‌ فقط در ۷ روز

رژیم هفت روزه ماست: کم کردن ۷ کیلو وزن‌ فقط در ۷ روز

0 خواندن ثانیه
۰
21
119,781
رژیم هفت روزه ماست

احتمالا تا به امروز رژیم‌های غذایی زیادی را برای کم کردن وزن تان امتحان کرده‌اید و هر بار نتوانسته‌اید نتیجه دلخواه خود را بگیرید. نگران نباشید! این بار ما به شما رژیم هفت روزه ماست را پیشنهاد می‌کنیم که تاثیر آن در سوزاندن چربی اضافی بدن بسیار فوق العاده است.

شاید کم کردن ۷ کیلو وزن در مدت فقط ۷ روز بنظرتان کمی نامعقول و غیرمنطقی بیاید. اما واقعا رژیم هفت روزه ماست دقیقا به همین شکل عمل می‌کند و شما می‌توانید در مدت خیلی کوتاهی وزن اضافی خود را کم کنید اصول اولیه رژیم را هم مطالعه کنید .

به یاد داشته باشید که ۷ روز طبق این رژیم جلو رفتن بسیار سخت است و شما باید پشتکار فوق العاده‌ای داشته باشید.

در چند سال اخیر تیترهای زیادی دیده شده است که نشان می‌دهد محصولات لبنی نه تنها برای تغذیه کاملا غیرضروری هستند، بلکه می‌توانند مضر نیز باشند. حتی بارها گفته شده است که شیر کامل بخاطر وجود لاکتوز آن برای سلامتی بسیار مضر است. شیر کامل، شیری است که چربی آن گرفته نشده است. درصد چربی شیر گاوهای کشور حدودا بین ۲/۳ تا ۵/۳درصد است. شیر پرچرب نیز نوعی شیر کامل به شمار می‌آید.

با همه این حرف‌ها شما به چشم خود می‌بینید که هزاران سال است که مردم از محصولات لبنی و شیر استفاده می‌کنند و هیچ خطر و آسیبی آن‌ها را تهدید نکرده است. حتی افرادی که از شیرکامل و محصولات لبنی پرچرب نیز استفاده می‌کنند هیچ مشکلی برای آن‌ها رخ نداده است. پس شما نیز نگران استفاده از ماست در این رژیم غذایی نباشید و با خیال راحت از آن استفاده کنید.

رژیم هفت روزه ماست
رژیم هفت روزه ماست

البته اگر شما به هر دلیلی نمی‌توانید از ماست استفاده کنید می‌توانید آن را با خامه ترش جایگزین کنید. من دوباره تاکید می‌کنم که استفاده از رژیم هفت روزه ماست دشوار و سخت است. پس هر زمان که احساس نفخ و یا مشکلات گوارشی کردید، استفاده از آن را متوقف کنید و به رژیم معمولی روزانه خود بازگردید. دلیل نفخ و مشکلات گوارشی فقط به علت عدم تحمل لاکتوز توسط بدنتان است.

حتما از ماست‌های ساده که بدون هیچ شکر، نمک و شیرینی است استفاده کنید. همینطور از مصرف ماست های میوه‌ای نیز خودداری کنید. البته شما می‌توانید برای مزه‌دار کردن ماست خود از سبزیجات تازه سبز و یا مقدار خیلی کمی عسل در وعده‌های غذایی خود استفاده کنید.

برنامه غذایی رژیم هفت روزه ماست

روز اول

۵ سیب زمینی پخته شده

۶ فنجان ماست ساده

این مقدار از مواد غذایی را به ۵ وعده غذایی تقسیم کنید. توجه داشته باشید که وعده شام شما فقط دو فنجان ماست ساده باشد.

روز دوم

۲۰۰ گرم جوجه پخته شده

۶ فنجان ماست ساده

توجه کنید جوجه را در وعده ناهار خود مصرف کنید.

روز سوم

۶ فنجان ماست ساده و یا خامه ترش

۲۰۰ گرم گوشت گاو

حتما گوشت را در وعده ناهار خود مصرف کنید.

روز چهارم

۶ فنجان ماست ساده و یا ۳ فنجان خامه ترش

۲۰۰ گرم ماهی

روز پنجم

۶ فنجان ماست ساده

میوه و سبزیجات (بجز آناناس و انگور)

امروز شما می‌توانید هر میوه‌ی دلخواهی را بخورید فقط توجه داشته باشید که میوه و سبزی را به طور همزمان مصرف نکنید.

روز ششم

۱ لیتر ماست ساده

روز هفتم

۱ لیتر ماست ساده

در طول این هفت روز از خوردن نان، شیرینی و یا هر چیزی که در این برنامه غذایی آورده نشده است، خودداری کنید و فقط طبق این برنامه غذایی پیش بروید. البته شما می‌توانید بجای گوشت گاو و ماهی از جوجه استفاده کنید. توجه کنید که فقط از گوشت سینه مرغ برای جوجه استفاده نمایید.

رژیم هفت روزه ماست دارای پروتئین بالا و کالری کمی است. ماست یک رژیم غذایی متعادل و سرشار از پروتئین، کلسیم و منیزیم است. تحقیقات نشان داده است که مواد غذایی با کلسیم بالا باعث می‌شود که شما بهتر چربی شکمی خود را آب و وزن خود را بیشتر کم کنید.

ماست و دیگر محصولات لبنی بهترین منبع برای کلسیم هستند. کلسیم یک ماده معدنی عالی برای تقویت استخوان، دندان و ماهیچه‌ها به شمار می‌آید. همچنین کلسیم نقش مهمی در عملکرد سلول‌های عصبی دارد.

تحقیقات نشان می‌دهد که افرادی که مقدار کلسیم بالایی را با مصرف محصولات لبنی دریافت می‌کنند نسبت به افرادی که کلسیم کمتری را دریافت می‌کنند می‌توانند وزن خود را دو برابر بیشتر کم کنند.

این در حالی است که هر دو گروه به یک میزان کالری دریافت کرده بودند.

 

بارگذاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر برای پایلا
بارگذاری بیشتر برای  غذاهای رژیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

همچنین بررسی کنید

کار پر درآمد و راحت با حقوق ثابت

استخدام در پایلا با شغلی پردرآمد(درآمدی راحت تا ۶ ملیون تومان  و بیشتر) و ساعت کاری کم اگر…