خانه آشپزی و تغذیه غذاهای رژیمی رابطه نوشیدنی و شیرینی با تناسب اندام

رابطه نوشیدنی و شیرینی با تناسب اندام

0 خواندن ثانیه
۰
0
1,087
نوشیدنی و وزن

همه ما دوست داریم تناسب اندام و وزن متعادلی داشته باشیم. افراد اغلب فراموش می کنند که نوشیدنی ها می توانند نقش بسیار مهمی را در کنترل وزن بدن و اندام ایفا کنند. مصرف نوشیدنی های کم کالری یا بدون کالری روش خوبی برای کاستن کالری دریافتی بدن بدون گرسنگی کشیدن است. یک رژیم متعادل، شامل مقادیر غذایی کنترل شده، نوشیدنی های کم کالری و ورزش است که می تواند بدن را سالم نگاه داشته و اندام آن را متناسب نگاه دارد.

در سال ،۲۰۰۴ اتحادیه رژیم غذایی آمریکا به این نتیجه رسید که جایگزین های غذایی با قند کم می توانند با طعم دادن به غذاها و نوشیدنی های کم کالری، رژیم سالمی را تشکیل دهند. آنها همچنین می توانند طعم نوشابه ها و غذاهای مغذی که باید کمتر مصرف شوند را بهتر کنند.

این اتحادیه علاوه بر اینکه نتیجه گرفت شیرین کننده های کم کالری می توانند به دریافت کالری کمتر کمک کنند، گفت شیرین کننده های نامغذی می توانند وزن افراد چاق را کم کنند. جایگزین کردن قند یا شیرین کننده نامغذی می تواند در هر روز دریافت ۳۸۰ کالری را کاسته و یا اگر در روز ۹۵ گرم مصرف شود در هر ۹ یا ۱۰ روز یک پوند (معادل ۴۵۴ گرم) از وزن فرد را بکاهد.

ذخیره انرژی باید برای اشخاصی که مقدار زیادتری از انرژی عمومی خود را از قندهای اضافه تأمین می کنند، مهم باشد.

کاهش کالری ها تحت عنوان رژیم غذایی به علاوه ورزش می تواند دلیل مصرف غذاها و نوشیدنی های کم کالری و یا بدون کالری باشد. تمام غذاها و نوشیدنی های کم کالری و بدون کالری در آمریکا آزمایش شده و توسط سازمان غذا و دارو تأیید می شوند و این بدان معناست که مصرف آنها برای بزرگسالان و کودکان بی خطر است.

شیرین کننده های کم کالری و بدون کالری نه تنها برای کودکان خوب است، بلکه دکتر استیو آبرام، پروفسور طب کودکان می گوید: «من به عنوان یک متخصص کودکان فکر می کنم استفاده از شیرین کننده های نامغذی توسط کودکان موجب می شود آنها دریافت کالری خود را کنترل کرده و وزن سالمی داشته باشند.»

آیا به خوراکی های شیرین علاقه دارید؟
اگر شما به شیرینی جات علاقه دارید، طبیعی است. ما به طور بیولوژیکی طوری هستیم که چنین غذاها و نوشیدنی هایی را ترجیح می دهیم. نوزادان وقتی به دنیا می آیند، طعم شیر مادر را دوست دارند و همان طوری که بزرگ می شوند، جذب شیرینی های دیگر می شوند و این بد نیست. غذاها و نوشیدنی هایی که طبیعتاً شیرین هستند، مانند میوه ها یا آب میوه ها، اغلب حاوی مواد مغذی مهمی شامل ویتامین ها و گلوکز می باشند. سوخت هایی که سلول های بدن ما را نیرومند کرده و به ما یک نیرو و انرژی سریع می دهند.

مشکل این است که بیشتر ما کالری بسیار زیادی مصرف می کنیم، اما راه حل درست چیست؟ نباید شیرینی ها را به کلی از برنامه غذایی حذف کرد.

متخصصان می گویند این راه حل خوبی نیست، زیرا خوراک خوشمزه یا شیرین اغواکننده بوده و شخص در مقابل آن مقاومت خود را از دست می دهد. دکتر فوریت، متخصص چاقی می گوید: «رژیم های زودگذری که برمبنای پرهیز از شیرینی جات هستند، محکوم به شکست می باشند. راهنمای جدید رژیم غذایی می گوید کاهش اندکی در مصرف کالری غذاها و نوشیدنی ها داشته و فعالیت فیزیکی خود را افزایش دهید و از نوشیدنی ها و غذاهای کم کالری استفاده کنید تا میل خود را نسبت به انواع پرکالری یا شیرین کاهش دهید.

بارگذاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر برای پایلا
بارگذاری بیشتر برای  غذاهای رژیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

همچنین بررسی کنید

کار پر درآمد و راحت با حقوق ثابت

استخدام در پایلا با شغلی پردرآمد(درآمدی راحت تا ۶ ملیون تومان  و بیشتر) و ساعت کاری کم اگر…